Królowa Elżbieta II nie żyje. Najdłużej panująca monarchini na świecie zawsze miała swój styl

Królowa Elżbieta II zmarła w wieku 96 lat. Mimo swojego wieku, do końca z dumą wypełniała królewskie obowiązki. Miała też styl, który na dobre zapisał się na kartach modowej historii.

Świat obiegła właśnie informacja, że królowa Elżbieta II nie żyje. Spełnił się jeden z najczarniejszych scenariuszy ostatnich dni. Monarchini od dłuższego czasu ograniczała wyjścia publiczne do minimum. Nie uczestniczyła w pełni także w platynowym jubileuszu, który hucznie świętowano w czerwcu. 

Królowa Elżbieta II urodziła się 21 kwietnia 1926 roku. Jako nastolatka wyróżniała się nie tylko urodą, ale także stylem, który idealnie wpisywał się w panujący na dworze dress code. To nie zmieniło się także w momencie, gdy w 1953 roku zasiadła na tronie.

Jej charakterystyczny strój tworzyły elegancka garsonka, efektowny kapelusz od Rachel Trevor-Morgan, mokasyny oraz torebka. Nie możemy nie wspomnieć o kolorach. Monarchini stawiała na wyraziste barwy, które jak sądzono, miały wyróżniać ją z tłumu. Nie każdy wie, że królowa Elżbieta II miała swoje ulubione marki. Należał do nich m.in. brytyjski Launer, który tworzył dla niej torebki. Na uwagę zasługują także dwa inne brandy: Anello & Davide oraz dom mody Gucci. To właśnie w ich asortymentach można było znaleźć kultowe mokasyny królowej.  

Królowa Elżbieta IIKrólowa Elżbieta II Instagram @theroyalfamily / Shutterstock

Więcej o: