Tommy Hilfiger x Fergus Purcell: nowy, graficzny monogram będzie stanowić centralny punkt kolekcji na jesień 2022

Monogram, czyli nowy wzór marki Tommy Hilfiger, powstał we współpracy z grafikiem Fergusem Purcellem. Już wiemy, że będzie hitem nadchodzącej jesieni!

Kolaboracja brytyjskiego ilustratora i Tommy'ego Hilfigera

Nowa wiadomość w świecie mody? Tommy Hilfiger, jeden z najciekawszych projektantów XX wieku we współpracy z brytyjskim ilustratorem i projektantem graficznym Fergusem Purcellem stworzył nowy monogram. Purcell zaprojektował odważną reinterpretację motywów, z zazębiających się liter T i H. Nowy wzór nawiązuje do ponadczasowego stylu preppy – kwintesencji stylu marki TOMMY HILFIGER.

Styl preppy od zawsze charakteryzował modę, którą lansował Tommy Hilfiger. Luz połączony z elegancją i odrobiną sportowej nonszalancji kojarzył się w latach 50. z wysoką jakością i prestiżem. Swoje początki miał już w latach 30. ubiegłego wieku i był związany z ubiorem amerykańskich studentów z tzw. Ivy League (Liga Bluszczowa) – stowarzyszenia zrzeszającego osiem elitarnych uczelni amerykańskich (m.in. Harvard, Yale, Princeton).

Nowy wzór autorstwa Purcella stał się inspiracją dla linii TH Monogram na jesień 2022 r.! Zdobione monogramem projekty występują we flagowych kolorach: burgundzie, granacie i bieli. Zwróć uwagę na to, jak wzór się przekształca i zmienia w zależności od perspektywy. Ozdobione nim kurtki, szaliki, bluzki, bluzy, a nawet torebki zakłócają dotychczasową estetykę. To nowy krok dla marki Tommy Hilfiger. Logo brandu jest jednym z najbardziej znanych na świecie. Taka interpretacja monogramu podoba nam się jeszcze bardziej. Jest ciekawa, graficzna i ponadczasowa. A przede wszystkim odświeżona i ciekawa. Wprost nawiązuje do zmian, jakie dzieją się wewnątrz brandu, ale też na świecie. Monogram powstały we współpracy z Purcellem to dobry kierunek ku jeszcze większemu skupieniu na sobie uwagi pokolenia Z.

screen IG @tommyhilfigerscreen IG @tommyhilfiger fot. IG @tommyhilfiger

Więcej o: