Na lato. i wiele lat. Nowa kolekcja & Other Stories to wiecznie modne ubrania o długotrwałej jakości.

Tego lata & Other Stories przedstawi ekskluzywną kolekcję kapsułową, która będzie hołdem dla tworzenia ubrań w zamkniętym obiegu surowców. Nowe projekty zostały zaprojektowane z myślą o stylu i trwałości. Dzięki temu mogą być łączone w tysiące, a także noszone - i kochane - przez wiele lat.

Możemy zauważyć, że ekologiczna przyszłość mody jest ważnym aspektem dla marki. Ubrania tworzone w zamkniętym obiegu surowców zostały zaprojektowane z myślą o częstszym noszeniu, łatwiejszym recyklingu oraz produkcji ze zrównoważonych lub odzyskanych materiałów. Każdy projekt pochodzący z kapsułowej kolekcji może być noszony na różne sposoby oraz okazje, a także w różnorodnych połączeniach przez co jesteśmy zachęcani do twórczej zabawy elementami swojej garderoby.

Fot. & Other Stories

Podstawą kolekcji są nowoczesne krawieckie fasony, otulające sylwetkę dzianiny i lekkie jak piórko materiały. W palecie barw łączą się odcienie od czerni przez beż i krem po mandarynkę.

Dzięki "Circulator-owi" - narzędziu do projektowania w zamkniętym obiegu surowców (opracowanemu wspólnie z H&M Group), każdy element kolekcji, łącznie z wykończeniami, został wykonany z surowców pochodzących ze zrównoważonych źródeł lub recyklingu. W przypadku niektórych elementów & Other Stories zastosowało także zrównoważone procesy obróbki, między innymi druk cyfrowy czy farbowanie materiałów roślinnymi barwnikami. Materiały, które zostały zastosowane w nowej kolekcji to na przykład jedwab powstały w wyniku recyklingu ścinków i innowacyjne włókno Naia™, produkowane z surowców pochodzących z odpowiedzialnie zarządzanych lasów. Wykorzystano też bawełnę "przejściową", pozyskiwaną  z roślin, które rosną podczas trzyletniego okresu, gdy dana uprawa bawełny zmienia się z tradycyjnej na organiczną. Stosowanie tego surowca wspiera rolników w modernizacji ich upraw oraz pomaga w dalszym rozpowszechnianiu bawełny ekologicznej.

Fot. & Other Stories

Do najnowszej kolekcji kapsułowej starannie wybrałyśmy wysokiej jakości materiały, które powstały w zrównoważony sposób. Zostały one połączone z nowoczesnym, jednocześnie modnym i ponadczasowym, wzornictwem. Zachęcamy, by spojrzeć na te projekty jak na inwestycję na lata - zarówno pod kątem stylu, jak i jakości," mówi Katarina Magnusson, szefowa działu materiałów w & Other Stories.

Marka w większości stawia na materiały o prostym składzie stworzone z jednego rodzaju włókien i bez dodatków. W ten sposób będą łatwiejsze do dalszego recyklingu. Czasami jednak decyduje się na materiały o mieszanym składzie, aby wykonane z nich ubrania były bardziej wytrzymałe. A co za tym idzie?  – Noszone ich o wiele dłużej. Ponadto we wszystkich produktach stosuje standardowe wykończenia, takie jak zapięcia czy obszycia. Dzięki temu ubrania będą łatwiejsze w ewentualnej naprawie.

Ciekawym pomysłem jest kod QR, który został umieszczony na metkach. Są tam przekazane przekazujemy dodatkowe wskazówki o tym, jak pielęgnować ubranie, by mogło cieszyć nas przez wiele sezonów.

Fot. & Other Stories

W kolekcji występuje: luźna marynarka z szerokimi spodniami do kompletu, kombinezon bez ramiączek i zestaw wiązanych na troczki dzianinowych ubrań. Dolną część garderoby uzupełniają spódnica z wysokim rozcięciem, oraz model spodni o balonowej nogawce. Nie zabraknie także topów w gorsetowym stylu lub w formie biustonosza. Znajdziecie też koszulową sukienkę i szerokie spodniew prążkowy wzór. Natomiast ceny projektów z kolekcji wahają się od 165 do 1000 zł. Innowacyjna kolekcja kapsułowa jest dostępna od 8 lipca w wybranych sklepach & Other Stories oraz na stories.com. 

Zachęcamy, by spojrzeć na te projekty jak na inwestycję na lata – pod kątem stylu, jak i jakości.
Więcej o: