Pierwsza sezonowa kolekcja Teddy'ego Santisa jako dyrektora kreatywnego New Balance Made in USA

Teddy Santis, założyciel i dyrektor kreatywny nowojorskiego brandu modowego Aimé Leon Dore (ALD), wypuścił swoją pierwszą sezonową kolekcję jako dyrektor kreatywny platformy New Balance MADE in USA. W ramach kolekcji "Made in USA" Santis zaprojektował sezonowe, limitowane modele 990v1, 990v2 i 990v3.

Made in USA - nowa kolekcja New Balance

W ramach kolekcji "Made in USA" -– i z okazji obchodzonej w 2022 roku 40. rocznicy kultowej sylwetki 990 -Santis zaprojektował sezonowe, limitowane modele 990v1, 990v2 i 990v3. Oprócz sneakersów, które cieszą się największych powodzeniem, w kolekcji znajdzie się również klasyczna amerykańska odzież sportowa. Santis zaprojektował bluzy, spodnie dresowe, szorty i koszulki. 

Santis zyskał sławę dzięki projektowaniu produktów, za pomocą których przekazuje ducha i historię Nowego Jorku. Wizja Santisa dla linii MADE skupia się na projektach, które poprzez produkty, materiały i użycie kolorów podkreślają historię, dziedzictwo i rzemiosło New Balance. 

Prace Teddy’ego Santisa inspirowane są miastem, w którym tworzy – nie są to byle jakie, sztampowe, nostalgiczne projekty. Teddy prezentuje szczere produkty, które mówią o teraźniejszości, ale i przyszłości Nowego Jorku.

Kolekcja New BalanceKolekcja New Balance fot. mat. prasowe

Do New Balance przyciągnęło mnie to, że marka zbudowała swój biznes w oparciu o wartości takie jak uczciwość i autentyczność, a nie wzbudzenie chwilowego zainteresowania. Widzę ogromną szansę w opowiadaniu autentycznych historii z prawdziwymi ludźmi na pierwszym planie, które przekażą światu nasze podstawowe wartości

– mówi Santis.

Wyjątkowość nowej kolekcji New Balance

Made in USA zawsze było znane jako wyjątkowy, wyróżniający markę element. Krajowa produkcja modeli MADE jest unikalna. Zainspirowany jej założeniami Teddy Santis, stworzył premierową kampanię Made in USA z pomocą sześciu "twórców" i prawdziwych amerykańskich rzemieślników. Osoby te są wzorcowymi przedstawicielami dbałości o jakość i kunszt. Ich rzemiosło ma namacalny charakter. Wysiłek wkładany w wykonywanie każdego z nich i dbałość o najwyższą jakość to sztuka, której znaczenie nie jest wystarczająco podkreślane.

Kolekcja TEDDY'EGO SANTISAKolekcja TEDDY'EGO SANTISA fot. mat. prasowe

Sneakersy New Balance

W Polsce w ramach kolekcji w pierwszej kolejności pojawią się limitowane modele M990TA1, M990TD2 oraz M990TG3 i będą dostępne na stronie nbsklep.pl, oraz u wybranych partnerów. Buty sprawdzą się idealnie jesienią. Przeważają kolory ziemii - szarść, zieleń i beż. Buty połączysz ze sportową stylizacją, trenczem lub oversize'owym garniturem w męskim stylu. 

New BalanceNew Balance fot. mat. prasowe

Więcej o: