Popularna marka kosmetyczna ogłosiła upadłość. Fankami firmy były Audrey Hepburn i Halle Berry

Revlon powstał w 1932 roku i zasłynął stworzeniem pierwszego na świecie w pełni kryjącego lakieru do paznokci. Przez lata w asortymencie marki pojawiło się wiele bestsellerów, w tym szminka, którą w filmie "Śniadanie u Tiffany'ego" malowała się sama Audrey Hepburn. Dlaczego jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie ogłosiła upadłość? Odpowiadamy!

Revlon ogłosił upadłość

Revlon to jedna z najpopularniejszych firm kosmetycznych na świecie. Po jej produkty sięgały największe gwiazdy z Audrey Hepburn na czele. Firma funkcjonowała na rynku przez 90 lat, jednak właśnie ogłosiła upadłość. Według mediów z całego świata przyczyną tej decyzji były coraz słabsze wyniki sprzedażowe. Wszystko przez rosnące ceny surowców i przerwy w ich dostawie. Trwająca przez prawie trzy lata pandemia, przez którą został zablokowany port w Szanghaju, a po niej wybuch wojny sprawiły, że ziścił się najczarniejszy scenariusz fanów produktów Revlon. Okazuje się, że dużym problem stała się także rosnąca na całym świecie inflacja. Wielu dostawców zażądało zapłaty z góry za dostarczone surowce. Wcześniej brand miał na to nawet 75 dni. 

Kosmetyki RevlonKosmetyki Revlon Shutterstock

Historia marki Revlon

Nie każdy wie, że pierwszym produktem, z którego zasłynęła marka Revlon, był w pełni kryjący lakier do paznokci. Stworzył go w 1932 roku założyciel brandu Charles Revson. Przez lata asortyment firmy się powiększał, a w jej ofercie pojawiało się coraz więcej bestsellerów. Po produkty Revlon sięgały takie gwiazdy jak Cindy Crawford, Gal Gadot, Emma Stone oraz Halle Berry.

W latach 70. marka zasłynęła dzięki kampanii perfum Charlie. Wtedy po raz pierwszy ukazano kobietę w zupełnie nowym świetle. Przedstawiciele brandu postanowili pokazać panie jako pewne siebie, niezależne i samowystarczalne osoby, które nie potrzebują mężczyzn, by osiągnąć sukces. W tamtym okresie reklamy tego typu wzbudzały niemałe kontrowersje.

Popularność brandu rosła z każdym rokiem. W latach 90. zaliczył nawet swój debiut na nowojorskiej giełdzie. 

Halle BerryHalle Berry Shutterstock

Zobacz też: najlepsze kosmetyki do makijażu.

Więcej o: