Converse na paryskim tygodniu mody! Kultowa marka ponownie łączy siły z Rickiem Owensem

Marki Converse chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Ich kultowe trampki od lat nie wychodzą z mody. Niedawno brand połączył siły z projektantem Rickiem Owensem, a wynikiem tej współpracy są nowe buty. Swój debiut zaliczyły na paryskim tygodniu mody.

Rick Owens to pochodzący z Kalifornii projektant, który od lat mieszka w Paryżu. To właśnie podczas paryskich tygodni mody prezentuje światu swoje kolekcje. Podczas pokazu "Strobe" na jesień-zimę 2022 na wybiegu pojawili się modele w trampkach Converse. Buty na szerokiej podeszwie powstał we współpracy z designerem. Podczas wydarzenia zaprezentowano widowni nową kolorystykę popularnego modelu DRKSTAR Chuck 70.

Trampki Converse x Rick OwensTrampki Converse x Rick Owens IMaxTree

Zmodyfikowałem klasyczne buty Chuck Taylor, nakładając na nie moją przerysowaną podeszwę i osłonę na czubek buta. Musiałem sprawić, aby były bardziej bombastyczne.

- zdradził Rick Owens. Trampki wyróżnia przedłużany język, który stał się swego rodzaju znakiem rozpoznawczym projektanta. Oprócz butów w kolekcji przygotowanej wspólnie z Converse znalazły się także: klasyczna sześciopanelowa czapka z daszkiem DRKSHDW edition oraz plecak DRKSHDW Go Lo Backpack. Całość utrzymana jest w czarno-perłowej kolorystyce, z którą kojarzona jest twórczość Owensa.

Converse x Rick OwensConverse x Rick Owens Mat. prasowe Converse

Produkty można już kupić w sklepie internetowym Converse, a ich ceny zaczynają się od 269 złotych.

Zobacz też: najmodniejsze trampki na wiosnę 2022.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.