New Balance świętuje 40. rocznicę powstania kultowego modelu 990. Nowa odsłona butów to ukłon w stronę wegan

New Balance właśnie zaprezentowało światu sneakersy Vegan Friendly MADE 990v5, które w całości wykonane są z wegańskich materiałów. Buty pojawiły się w sprzedaży w 40. rocznicę debiutu modelu 990, który w asortymencie brandu po raz pierwszy pojawił się w 1982 roku.

27 stycznia na stronie internetowej New Balance pojawiła się limitowana edycja butów Vegan Friendly MADE 990v5. Produkt wykonano z syntetycznej skóry, którą uzupełniono wstawkami z nylonowej siateczki oraz elementami z plastiku. Biała podeszwa powstała z pianki EVA, która jednocześnie jest częścią systemu amortyzacji w technologii ENCAP, który odpowiada za komfort  podczas noszenia.

New BalanceNew Balance Mat. prasowe New Balance

Nieprzypadkowo sneakersy pojawiły się w sprzedaży właśnie teraz. Dokładnie 40 lat temu do sprzedaży trafił kultowy model 990, który w tamtym okresie był najbardziej zaawansowanymi butami biegowymi, które można było znaleźć w ofercie brandu. Nowa odsłona obuwia jest dostępna w szarym kolorze, a wyróżnia ją biało-zielony znaczek "V" na zapiętku oraz flaga umieszczona na języku.  

Sneakersy New BalanceSneakersy New Balance Mat. prasowe New Balance

Zobacz też: bestsellery New Balance z wyprzedaży.

Więcej o: