Mężczyzna w sukni ślubnej? Czemu nie! Niebinarna kolekcja Queera Wanga łamie stereotypy

Unisex wciąż na topie! Projektant Curtis Cassel, postanowił pójść jednak o krok dalej. W kolekcji jego autorskiej marki Queera Wang pojawiły się niebinarne stroje ślubne, które może nosić każdy bez względu na to, z którą z płci się identyfikuje.

Niebinarna kolekcja ślubna Curtisa Cassela

Demi Lovato i Emma Corin to tylko kilka z gwiazd, które niedawno ogłosiły światu, że są osobami niebinarnymi. Ich śladem poszło również wielu ich fanów. Z myślą o osobach, które nie chcą identyfikować się z żadną z płci, Curtis Cassel stworzył specjalną kolekcję strojów ślubnych. W linii znalazły się suknie z efektownym, obszernym dołem, które umiejętnie połączył z marynarką i szyfonową koszulą. Nie zabrakło też koszul z obłędnie długim trenem, które w kampanii zaprezentowano w połączeniu z klasycznymi spodniami. Całość utrzymana jest w stonowanej kolorystyce, dzięki czemu stroje można dopasować do każdego typu urody. Kolekcja nawiązuje nie tylko do baroku, ale również renesansu, gdzie królował przepych, bufiaste rękawy, gorsety, a nawet ogromne suknie o fasonach księżniczki. 

Kolekcja Queera WangKolekcja Queera Wang Instagram @queerawang / Art Davison

Designer połączył także górę od smokingu z dołem od efektownej, balowej kreacji. Suknio-frak to propozycja dla niemogących się zdecydować, w czym iść do ślubu.

Niebinarne stroje ślubne od Queery Wang 

Curtis Cassel postanowił zerwać ze stereotypami, tworząc niebinarne stroje ślubne. Zanim profesjonalnie zajął się projektowaniem, pracował na weselach jako kelner. Jak sam przyznał, podczas romantycznych uroczystości często rozmawiał ze współpracownikami ze społeczności LGBT o tym, w czym sami mogliby powiedzieć sakramentalne "tak". 32-letni designer przez długi czas nie mógł zrozumieć, dlaczego każdy z nich wybiera wyłącznie z dwóch opcji: garnituru lub sukni ślubnej. Właśnie dlatego postanowił stworzyć markę Queera Wang, która pomoże spełnić marzenia o efektownych, ale nieszablonowych strojach. Jego autorska kolekcja strojów ślubnych ma być dopasowana do ciała i osobowości, a nie do płci. Projektant dopiero niedawno rozpoczął swoją przygodę z tworzeniem ubrań, dlatego nie można ich jeszcze znaleźć w regularnej sprzedaży. 

Zobacz też: najmodniejsze garnitury na specjalne okazje!

Więcej o: