Jak złagodzić bóle głowy, szyi i pleców? Maty do akupresury cieszą się coraz większą popularnością. Jak działają?

Łagodzi stres, zmniejsza napięcie mięśni i rozluźnia ciało - mata do akupresury to świetny sposób na relaks w domowym zaciszu. Zastanawiasz się, jak działa? Sprawdzamy!

Poznaj zalety terapii akupresurą w domu!

Zalety akupresury w zwalczaniu stresów, napięcia mięśni oraz bólu pleców, szyi i kręgosłupa są znane od bardzo dawna. Odpowiedni nacisk potrafi przynieść ulgę i skutecznie zwalczać te przykre dolegliwości. To doskonała metoda dla osób, które nie chcą korzystać z farmakologii, a wolą wybierać bardziej naturalne rozwiązania.

Na ból i stres

Mata do akupresuryMata do akupresury fot. Layzzzy

Akupresura, która cieszy się coraz większą popularnością, to bezpieczne rozwiązanie dla osób, które poszukują naturalnych metod łagodzących różnego rodzaju dolegliwości. Co więcej, teraz możesz samodzielnie, w domu poddać się tego typu zabiegowi. Co wybrać? Pomoże mata, która poprzez ucisk odpowiednich punktów na ciele przyniesie ulgę. Tego typu zabiegi pomagają poprawić krążenie krwi, dotlenić organizm, rozluźnić mięśnie – wspierają też łagodzenie stresu i napięć. Przekłada się to na ożywienie umysłu, zwiększenie wydajności i lepszą koncentrację.

Regularne stosowanie maty pozwoli między innymi na dotlenienie i odżywienie całego organizmu. Mata wspomaga funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego

– mówi Piotr Zasada, twórca i konstruktor polskiej, eko-maty Layzzzy . Wielozadaniowość maty ściśle wiąże się z jej budową i opcjami konfiguracji. Daje to możliwość zastosowania bezpośrednio w miejscu bólu, rozluźnienia napiętych punktów czy też relaksu poprzez ucisk wybranych miejsc na ciele. 

Wybieraj świadomie, wybieraj eko!

Mata Layzzzy składa się z ponad 4 000 wypustek. Jest kompaktowa, lekka i z łatwością mieści się do sportowej torby. Warto podkreślić, że materiał użyty do produkcji maty jest w 100 proc. z recyklingu, ponadto - matę można myć pod bieżącą wodą, nie absorbuje potu oraz zapachów.

Więcej o: