Męskie spódnice wracają na salony! Trend zapoczątkowany przez Jeana Paula Gaultiera robi furorę w 2021 roku

W modzie męskiej spódnice to nic nowego, jednak w dalszym ciągu wzbudzają spore emocje. Okazuje się, że panowie coraz bardziej się do nich przekonują! Udowodniły to streetwearowe stylizacje podczas tegorocznych fashion weeków.

Męskie spódnice – trend znany już w starożytności

Spódnice w formie przepaski na biodrach panowie nosili już w starożytności. Mężczyźni doceniali je za wygodę i niekrępowanie ruchów. We współczesnym świecie ta część męskiej garderoby najbardziej kojarzy nam się ze szkockim kiltem, który stworzono w XVI wieku. Jean Paul Gaultier w latach 80. był pierwszym w historii projektantem, który zdecydował się zaprezentować spódnicę jako jeden z elementów garderoby zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. On sam od tego momentu często prezentował się światu w spódnicy.  

Spódnica na pokazie Jeana Paula Gaultiera / Jean Paul Gaultier w spódnicySpódnica na pokazie Jeana Paula Gaultiera / Jean Paul Gaultier w spódnicy jeanpaulgaultier.com / Instagram @jeanpaulgaultier

Dziś to jeden z najgorętszych trendów, który promują m.in. blogerzy. Spódnice męskie królowały też podczas tegorocznego tygodnia mody w Kopenhadze i Paryżu.

Mężczyźni w spódnicachMężczyźni w spódnicach IMaxTree

Celebryci pokochali spódnice

Okazuje się, że wielu celebrytów również pokochało spódniceW 2012 roku w skórzanej spódnicy od Givenchy pojawił się na scenie Kanye West. Projektant zdecydował się na model z męskiej kolekcji na sezon wiosna-lato 2012. Muzyk od lat słynie ze swojego oryginalnego stylu i niekonwencjonalnego podejścia do mody, dlatego jego wybór wbrew pozorom nie jest wielkim zaskoczeniem.

 

W 2020 roku w grudniowym wydaniu amerykańskiego Vogue'a po raz pierwszy na okładce pojawił się mężczyzna i to w dodatku w sukience. Chodzi oczywiście o Harry’ego Stylesa, który wtedy postanowił zapozować w spódnicy. Piosenkarz nie boi się oryginalnych strojów, co udowodnił m.in. na tegorocznej gali rozdania nagród Grammy, gdzie zaprezentował się fanom w garniturze Gucci i fioletowym, futrzanym boa.

 

Najmodniejsze, męskie spódnice!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.