Buty jak ludzik Michelin, a może jak pianki marshmallow? Ten model robi furorę w sieci

Nowojorska marka Proenza Schouler zaskoczyła klientów oryginalnym modelem klapek, które swoim wyglądem przypominają znane pianki marshmallow. Obuwie szturmem podbiło serca największych blogerek i influencerek. Czy szykuje się nowy trend na Instagramie?

Rondo Puffy Slippers od Proenza Schouler

Rondo Puffy Slippers to jeden z najnowszych projektów nowojorskiej marki Proenza Schouler, który swoim wyglądem wielu osobom przypomina popularnego ludzika Michelin. Ich pikowana konstrukcja fanom brandu skojarzyła się także z popularnymi piankami marshmallow. Klapki wykonano ze skóry jagnięcej we Włoszech. Nadmuchiwany model z zakrytymi palcami na stronie internetowej firmy można znaleźć w dwóch kolorach: czarnym i kremowym. Online klapki kosztują 2870 zł i dostępne są w rozmiarze 35-40. W tym sezonie w modzie liczy się użytkowość produktów, dlatego nie dziwi nas, że model od Proenza Schouler spotkał się z tak dużym zainteresowaniem wśród fanek firmy.

Proenza Schouler zmienia zasady gry

Proenza Schouler to nowojorska marka, którą założyli Jack McCollough i Lazaro Hernandez. Projektanci w wywiadzie dla "Vogue" przyznali, że dzięki pandemii musieli całkowicie zrewolucjonizować swój proces twórczy. Podczas lockdownu zamknęli się w domku na wsi, gdzie szkicowali projekty, które odpowiedziałyby na nowopowstałe potrzeby ich klientów. Panowie zwrócili także uwagę, że wiele z narzędzi bez których nie wyobrażali sobie codziennej pracy, tak naprawdę nie jest im do niczego potrzebne. Podczas tworzenia kolekcji wiosna-lato 2021 postanowiono uszyć wyłącznie te projekty, które ich zdaniem mają największą szansę na aprobatę wśród ich klientów. Dzięki temu ograniczono niepotrzebne zużycie materiałów.

Zobacz też: najmodniejsze klapki z wyprzedaży!

Więcej o: