Bielizna neutralna płciowo rewolucjonizuje bieliźniany świat mody. Czy nowy trend podbije polski rynek?

Jeden fason majtek dla mężczyzny i kobiety? Szwedzka marka Kön stworzyła uniwersalną płciowo bieliznę. Czy to koniec kategoryzowania społeczeństwa przez bieliźnianych producentów?

Uniwersalna bielizna Kön

Kön to szwedzka marka, która swoim ostatnim projektem zaskoczyła świat mody. Projektanci brandu postanowili stworzyć jeden, uniwersalny model majtek, który pasuje zarówno kobietom jak i mężczyznom. Produkty można znaleźć w dwóch kolorach: białym oraz czarnym. Minimalistyczny design wyróżnia logo marki umieszczone z przodu oryginalnego projektu. Kön do stworzenia neutralnej płciowo bielizny wykorzystał modal, czyli ekologiczny materiał, tkany z włókien celulozowych pochodzących z drzew, który pozwala skórze oddychać. Fasonem przypominają kombinację męskich bokserek i damskich fig. Warto zaznaczyć, że produkty z kolekcji marki są bezszwowe, dzięki czemu można było je zaprojektować z myślą o wygodzie pań oraz panów. W sklepie internetowym firmy kosztują 26 euro, czyli ok. 120 zł. 

Bielizna KO?NBielizna KO?N Instagram @konunderwear

Kategoryzowanie społeczeństwa w modzie

Uniseks rośnie w siłę. Coraz więcej marek stawia na kolekcje pasujące jednocześnie kobietom i mężczyznom. Projektanci chcą w ten sposób zwrócić uwagę klientów na użytkowość proponowanych przez nich produktów. W końcu to jest dużo ważniejsze niż kategoryzacja płci. Założyciel Kön, co tłumaczone z języka szwedzkiego oznacza "seks", dąży do tego, aby każdy klient miał swobodę samodzielnego definiowania kupionego u niego produktu. Strój nie może decydować o tym, kim tak naprawdę jesteśmy.

Najmodniejsza bielizna z wyprzedaży! [SPRAWDŹ] 

Więcej o: