Garsonka jak hamburger, a może sukienka niczym hot dog? Zaskakująca kolekcja Moschino Resort 2022

Jeremy Scott przyzwyczaił swoich fanów do oryginalnych, a jednocześnie zaskakujących projektów w kolekcjach Moschino. Tym razem również nie zawiódł. Strój przypominający hot doga lub hamburgerowa spódnica to tylko kilka z projektów, które zrobiły wrażenie na fanach włoskiego domu mody.

Moschino Resort 2022

Inspiracją do stworzenia najnowszej kolekcji Moschino Resort 2022 były musicale z lat 50. Na finalny efekt  linii miała też wpływ panująca na całym świecie pandemia, podczas której wyjście do restauracji było po prostu niemożliwe. Chcąc zarazić swoich klientów optymizmem, Jeremy Scott stworzył niebanalne ubrania i dodatki. Obok strojów, które wpisują się w klimat lat 50., fani w najnowszej kampanii stworzonej na parkingu Universal Studios, mogą zobaczyć modelkę w stroju hot doga, a nawet w spódnicy wiernie odwzorowującej hamburgera.

Moschino Resort 2022Moschino Resort 2022 IMaxTree

Nie zabrakło też stroju przypominający popularny w Stanach Zjednoczonych koktajl z bitą śmietaną (oczywiście z wisienką umieszczoną na turbanie modelki). Na zdjęciach można także zauważyć nawiązanie do Marilyn Monroe, czyli ikony lat 50.

Moschino Resort 2022Moschino Resort 2022 IMaxTree

Kampania Moschino Resort 2022

W kampanii Moschino Resort 2022 wzięło udział wiele topowych modelek, m.in. Karen Elson, która jednocześnie jest muzą Jeremy’ego Scotta, Stella Maxwell, Mayowa Nicholas i Janaye Furman. Oprócz zdjęć fani mogą podziwiać także krótki filmik zaprezentowany w formie musicalu pt. „Uderzenia pioruna: Minimuzyka Moschino". 

Chciałem wykorzystać ekscytację, przepych i kaprysy wszystkich starych hollywoodzkich musicali i wykorzystać je jako bazę do pokazania tej kolekcji.

- zdradził w oficjalnym oświadczeniu Jeremy Scott.

Zobacz też: najmodniejsze ubrania Moschino z wyprzedaży!

Więcej o: