Ubierał Jackie Kennedy i Sophię Loren. Dziś jest jednym z największych projektantów i świętuje swoje 89. urodziny!

Valentino Garavani, założyciel domu mody Valentino, świętuje dziś 89. urodziny. W jego kreacjach pojawiały się największe, światowe gwiazdy, których stylem do dziś inspiruje się wiele kobiet. W czym tkwi sekret jego spektakularnego sukcesu?

Valentino Garavani w drodze na szczyt

Dziś swoje 89. urodziny obchodzi jeden z najwybitniejszych projektantów  - Valentino Garavani. Założyciel domu mody Valentino stworzył wiele, zachwycajacych projektów, które zachwycają do dziś. Szerszej publiczności dał się poznać w 1962 roku, gdy zaprezentował swoją autorską kolekcję we Florencji.

 

Po niespełna dwóch latach od tego wydarzenia zaczął tworzyć projekty dla Jackie Kennedy. Gdy po raz pierwszy zobaczyła kreacje stworzone przez Valentino zamówiła od razu aż sześć sukienek haute couture. To właśnie on jest autorem jej sukni ślubnej z Arystotelesem Onassisem. Stylem Jackie Kennedy do tej pory inspiruje się wiele kobiet. Nie bez znaczenia jest też to, że przez kilka lat nosiła wyłącznie ubrania, które zaprojektował włoski designer. To ogromne wyróżnienie, które ułatwiło mu dotarcie do kobiet z całego świata. Dziś Valentino jest już na emeryturze. Funkcję dyrektora kreatywnego tego luksusowego domu mody pełni Pierpaolo Piccioli.

Jackie KennedyJackie Kennedy valentinogaravanimuseum.com / Instagram @realmrvalentino

Od Sophi Loren do Gisele

Sophia Loren to jedna z najpopularniejszych aktorek lat 60 i 70. Artystka należała także do bliskich przyjaciółek Valentino. To właśnie on stworzył dla mniej kreację na galę rozdania Oscarów w 1991 roku, gdzie otrzymała honorową nagrodę za wkład w światowe kino. Valentino zaprojektował także mnóstwo niezapomnianych kreacji dla Gisele, którą w latach 90. nazwał najpiękniejszą kobietą na świecie. Brazylijka podpisała kontrakt ze znanym domem mody, a jedną z jej niezapomnianych kreacji jest czerwona suknia, w której pojawiła się na pokazie na sezon jesień-zima 1999/2000.

Sophia Loren na gali rozdania Oscarów / Gisele Bundchen na pokazie Valentino w 1999 rokuSophia Loren na gali rozdania Oscarów / Gisele Bundchen na pokazie Valentino w 1999 roku valentinogaravanimuseum.com / Instagram @realmrvalentino

Zobacz też: najmodniejsze sukienki na wiosnę 2021!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.