Najnowsza kolekcja marki Tatuum - NeoFolk. To efekt współpracy z artystką Dorotą Koziarą

NeoFolk to najnowsza propozycja marki Tatuum na sezon wiosna-lato 2021.Kolekcja jest współczesną interpretacją polskich tradycyjnych wzorów ludowych oraz ich kolorystyki. Ten powrót do korzeni i nadaje im nowe formy, znaczenie i pozwala przenieść lokalną sztukę do codzienności.

Dorota Koziara, projektantka, artystka, architekt wnętrz, dyrektor artystyczna i kuratorka wystaw, podjęła się zaprojektowania kolekcji tkanin. NeoFolk jest efektem jej współpracy z Rafałem Gmerkiem, głównym projektantem kolekcji damskiej Tatuum.

Miejsca, tradycyjne polskie wzory i bogate kolory były dla mnie bazą do stworzenia współczesnej kolekcji tkanin NeoFolk

 - mówi Dorota Koziara.

W kolekcji tkanin znajdujemy wzory inspirowane wybranymi motywami dekoracyjnymi haftów typowych dla Kaszub, Pałuk, łowickimi pasiakami i wycinankami czy w końcu – typowym dla stroju krakowskiego pawim oczkiem.

Tatuum NeofolkTatuum Neofolk fot. Tatuum

W kolekcji NeoFolk znajdziemy zarówno eleganckie, klasyczne w kroju garnitury damskie, jak i zwiewne, nawiązujące do folkloru sukienki, spódnice i bluzki. Wracanie do korzeni zainspirowało twórców kolekcji do wybrania do części modeli materiału o długiej tradycji w polskiej modzie – lnu. Obok niego pojawia się nowoczesna odpowiedź na potrzeby zrównoważonego rozwoju – wiskoza ECOVERO.

Kolekcja NeoFolk jest w sprzedaży już od 29 marca. Znajdziesz ją w ofercie online, a także w sklepach stacjonarnych.