Koniec uwielbianych "Wikingów", producent przewidział jednak niespodziankę - czy będzie 7 sezon?

Najpopularniejszy, a zarazem jeden z najdłużej emtowanych seriali dobiega końca. Mowa oczywiście o "Wikingach". Jakie szczegóły zdradza twórca serialu? Czego możemy spodziewać się w nowym sezonie? Uchylamy rąbka tajemnicy!

"Wikingowie" - serial, który króluje na platformie Filmweb i Netflix

Emisja serialu "Wikiningowie" rozpoczęła się w 2013 roku. Serial podbijał serca widzów 7 lat i ciągle zdobywał nowych fanów. Oglądać można go na platformie internetowej Netflix. To serial z gatunku dramatu historycznego, produkowany w Irlandii i Kanadzie. Akcja serialu rozgrywa się w Skandynawii, pod koniec VIII wieku. Główny bohater Wiking Ragnar Lodbrok sflustrowany polityką i wysyłaniem wojowników na łupieżcze wyprawy na uboższy według niego wschód bardzo chce ten kierunek odmienić. W wyniku pojedynku z obecnie wtedy panującym jarlem Haraldsonem, Ragnar wygrywa i zajmuje miejsce przeciwnika. Według legendy Ragnar uznawany jest za potomka Odyna, boga wojny i wojowników. Bohater wyrusza w podróż życia i podbija północne tereny Anglii.

Serial w doskonały sposób przedstawia zwyczaje, kulturę i historię podbojów wikingów, przepełniony jest scenami krwawych i barbarzyńskich walk, seksu oraz przekleństwami. Nie brakuje także scen bezczeszczenia kościołów katolickich i świętych miejsc, dlatego zdecydowanie nie powinny oglądać go osoby wrażliwe na obrazę religii.

Wikingowie, określani są, jako godny konkurent znanego serialu "Gra o Tron" czy "Breaking Bad".

Wikingowie, scena z serialuWikingowie, scena z serialu Fot. netflix

"Wikingowie" sezon 6

Szósty sezon "Wikingów" obejmuje 10 odcinków. Powstała także druga część serialu, czyli "Wikingowie" sezon 6b obejmujący odcinki od 11, która, by nie trzymać widzów w napięciu od razu trafiła na platformę streamingową Netflix. Zazwyczaj serial najpierw emitowany był na kanale History, w cotygodniowej formie.

Ostatni sezon "Wikingów" opowiada o wschodnich i południowych podbojach bohaterów, Ragnara i jego synów. Akcja tego sezonu rozgrywa się w Kattegat, gdzie nowy król Bjorn, po zwycięstwie nad Ivarem, wprowadza nowe porządki. Z kolei Lagertha, pierwsza żona Ragnara, matka Bjorna porzuca swoja wojowniczą naturę i postanawia zająć się uprawą ziemi na wsi. ugi syn Ragnara, DrHvitserk rozpacza po utracie żony, zamordowanej na rozkaz Ivara.

Widzów zaskoczy odtwarzanie mowy ruskich plemion, zamieszkujących tereny obecnej wtedy Rosji, Białorusi i Ukrainy. Sezon 6 uwielbianego serialu trafił na platformę Netflix 3 stycznia 2021 roku. Jeśli jeszcze nie obejrzeliście, koniecznie tam zajrzyjcie! Na Netflix znajdziecie wszystkie 6 sezonów serialu "Wikingowie".

Jako ciekawostkę warto dodać, że w 6 sezonie popularnych "Wikingów" w obsadzie znalazła się Anna Maria Jopek, która zaśpiewała w jednej z najważniejszych scen.

Anna Maria Jopek w WikingachAnna Maria Jopek w Wikingach mat. prasowe

"Wikingowie" sezon 7 - kiedy powstanie?

Jeśli serial "Wikingowie" jest Twoim ulubionym i po obejrzeniu sześciu sezonów ubolewasz nad jego zakończeniem, mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość! Sezon 6 nie jest ostatnim, producenci zdecydowanie nie żegnają się z serią. Na Netflixie znajdziecie spin-off Vikings, postanie 24-odcinkowa seria historyczna, która opowie o losach najsłynniejszych wikingów. Cała akcja serialu będzie rozgrywała się 100 lat po wydarzeniach znanych z serialu "Wikingowie". Poznacie hostorię króla Wilhelma Zdobywcy, Freydisa i wielu innych, jednak data premiery nie została jeszcze wyznaczona.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.