Bawełna konopna to przyszłość mody? Levi's zaskakuje kolekcją na wiosnę-lato 2021

Marka Levi's już jakiś czas temu podjęła kroki mające na celu ograniczenia zużycia wody i wytwarzania odpadów przy produkcji rzeczy z ich serii. Kolekcja "Second Nature" na sezon wiosna-lato 2021 zdaje się potwierdzać ich słowa! To spodoba się fanom ekologii!

Ekologiczne podejście marki Levi’s

Marka Levi’s od lat wiedzie prym w wdrażaniu zmian w produkcji, które będą dużo bardziej przyjazne środowisku. Zdecydowano się na użycie nowych tkanin i wprowadzono zmiany w ich tworzeniu. Efekty widać już po niespełna dekadzie. Okazuje się, że dzięki kilku innowacjom takim jak np. stosowanie techniki Water<Less zaoszczędzono już ponad 3 miliardów litrów wody, która powoli staje się deficytowym produktem na świecie.

Nowa kolekcja Levi'sNowa kolekcja Levi's Mat. prasowe Levi's

Kolekcja wiosna-lato 2021

W kolekcji „Second Nature” na sezon wiosna-lato 2021 dominują ekologiczne materiały. W tej linii znajdziemy m.in. bawełnę organiczną i tencel, ale również bawełnę konopną. Z tej ostatniej powstały nie tylko kurtki, ale również koszule i spodnie. Zadbano nie tylko o ekologiczne materiały, ale również zrównoważony proces ich przetwarzania. Nie zapomniano także o produktach, które już powstały. Wykorzystywanie tkanin z odzysku to doskonały sposób na to, aby dać im drugie życie i cieszyć się nim przez kolejne lata.

Nowa kolekcja Levi'sNowa kolekcja Levi's Mat. prasowe Levi's

Stare zamień na nowe!

Levi’s od początku istnienia produkuje z myślą o długoletnim użytkowaniu ich produktów. Brand podkreśla, że jeśli zdarzy się, że po kilku sezonach nasza ulubiona kurtka lub jeansy przestaną zachwycać dawnym blaskiem, warto coś z nimi jeszcze zrobić! Firma zachęca do przyniesienia starego produktu do Levi’s Tailor Shop. To właśnie tam nasze ubrania przejdą prawdziwą metamorfozę!

Modne jeansy na 2021 rok.