Zamień suchą skórę na "Soft Skin", dzięki odżywczym, regenerującym i nawilżającym kosmetykom z migdałami

Migdał jest powszechnie stosowany w kosmetykach do pielęgnacji skóry, zwłaszcza suchej i wrażliwej. Olejek migdałowy jest szybko wchłaniającym się, doskonale nawilżającym składnikiem. Stanowi on główny element serii kosmetyków "Soft Skin" marki Kneipp. Zapewnienia o właściwościach i efektach stosowania produktów pielęgnacyjnych Kneipp nie są jedynie obietnicami marketingowymi, ale wynikiem testów prowadzonych we współpracy z cenionymi ośrodkami badawczymi. Nie inaczej jest w przypadku serii migdałowej.

Dbanie o odpowiednie nawilżenie skóry w okresie jesienno-zimowym to nie lada wyzwanie. Z suchością skóry boryka się wiele z nas. Poza oczywistym remedium na jej odwodnienie, jakim jest regularne picie wody w odpowiednich ilościach, należy także pamiętać o właściwej pielęgnacji.

Olej migdałowy, otrzymywany z tłoczenia dojrzałych nasion migdałowca, dzięki wysokiej zawartości kwasu oleinowego zaliczany jest do najcenniejszych olejów roślinnych. Wspomaga równowagę nawilżenia skóry, poprawia działanie bariery ochronnej oraz stabilizuje jej strukturę. Jest dobrze tolerowany nawet przez skórę wrażliwą i wymagającą.

Migdałowa moc potwierdzona badaniami.

Kosmetyki „Soft Skin” marki Kneipp zostały przebadane przez Institut Fresenius GmbH, Skin Investigation and Technology w Hamburgu, we współpracy z Uniwersytetem Osnabrück oraz ośrodkiem Dermatest GmbH z Münster. Nasza seria kosmetyków „Soft Skin” została opracowana przez dermatologów jako pielęgnacja skóry suchej i wrażliwej - mówi Ewa Łusiak, Brand Manager Marki Kneipp i dodaje - Produkty te są niezwykle odżywcze, intensywnie nawilżające i łagodzące. Ich naturalny skład oraz cudowne właściwości olejku z kwiatu migdału przynoszą suchej skórze ukojenie i ulgę co zostało potwierdzone badaniami.

Kosmetyki „Soft Skin” poddano dwóm rodzajom testów – badaniom klinicznym oraz badaniom aplikacyjnym. Te pierwsze sprawdzały nawilżenie skóry oraz jej funkcję jako bariery ochronnej. Drugie natomiast obrazuje odczucia i deklaracje badanych po użyciu kosmetyków.

Żel do kąpieli – migdałowy zastrzyk nawilżenia.

Badanie żelu pod prysznic przeprowadzono pod kątem nawodnienia skóry oraz przeznaskórkowej utraty wody. Posłużono się szeroko stosowaną w dermatologii metodą Corneometrii. Bada ona przenikalność górnych warstw skóry, które to zależne są od jej nawodnienia. Stąd Corneometria jest miarą nawilżenia skóry.

Po zastosowaniu żelu pod prysznic Soft Skin, skóra badana po 30 minutach od użycia, a następnie po ośmiu i 24 godzinach pozostawała nawilżona. Przeznaskórkowa utrata wody została zredukowana w przeciągu 24 godzin od zastosowania żelu.

Odczucia badanych natomiast, zebrane po czterech tygodniach stosowania produktu wykazały, że daje on uczucie nawilżenia (83%), redukuje uczucie napiętej skóry (79%), pozostawia uczucie delikatnej i gładkiej skóry (92%).

Kojący balsam do ciała.

Badanie balsamu do ciała udowodniło znacznie większe nawilżenie skóry (średnio ponad 33%), po tygodniu regularnego stosowania, w porównaniu to tych partii ciała, na których nie stosowano kosmetyku. Również bariera skóry, podobnie jak w przypadku żelu pod prysznic, została wzmocniona, dając znacznie lepsze wyniki corneometrii.

Subiektywne odczucia badanych, zebrane w formie kwestionariusza pokazały, że regularne stosowanie balsamu „Soft Skin” pozostawia skórę delikatną i gładką, co zadeklarowało 85% badanych. Aż 79% badanych odczuło intensywne nawilżenie dzięki kosmetykowi, a 88% przyznało, że balsam działa kojąco i łagodząco.