Kobiece loki, efekt lśniącej tafli a może kok? Przedstawiamy trendy fryzjerkie 2020: te fryzury wykonasz sama w domu

We własnych czterech ścianach możesz poczuć się jak w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Wystarczy odpowiedni sprzęt, trochę wolnego czasu i odrobina wyobraźni. Zobacz jakie fryzury są teraz na topie i jakich urządzeń potrzebujesz, by je wyczarować! Wśród nich najnowsza prostownica bezprzewodowa BaByliss, którą miałyśmy okazję testować.

Trendy fryzjerskie jesień 2020: powrót do lat 80. i 90.

W tym sezonie stawiamy przede wszystkim na komfort i wygodę! Fryzury mają odpowiadać na nasze największe problemy. Jeśli wpadają ci na oczy, zaczesz je do tyłu - to gorący trend tej jesieni. Oprócz tego warto zwrócić szczególną uwagę na: przedziałek z boku, różne rodzajów koków, kucyków, warkoczy oraz bobów, a także proste wygładzone włosy. Na topie jest również tzw. pixie cut, który nawiązuje do lat dziewięćdziesiątych. Zobacz, jak wykonać je w domu! 

Salon fryzjerski w domowym zaciszu. Podstawa to odpowiednie urządzenia

Suszarka to jedno z głównych narzędzi w każdym salonie fryzjerskim, dlatego warto o tym pamiętać kompletując swój domowy sprzęt. Jedną z najnowszych propozycji jest suszarko-lokówka obrotowa Airstyler od BaByliss. Na pewno znacie tę markę! W zestawie znajdują się dwie wymienne szczotki o różnych rozmiarach. Duża ceramiczna szczotka o średnicy 50 mm obraca się, a miękkie włosie delikatnie przytrzymują, kontrolują i wygładzają fryzurę, bez trudu odwzorowując suszenie wykonywane przez profesjonalistów. Masz również do wyboru szczotka z miękkim włosiem, o średnicy 20 mm, a także nasadkę prostującą. Suszarka wygładza kosmyki i zapobiega elektryzowaniu się włosów, z którym mamy do czynienia zwłaszcza jesienną porą.

Kolejna opcja, którą możemy polecić to BaByliss Salon Air Brilliance 2200 o mocy aż 2200W. Dzięki niemu zapewnia precyzyjny przepływ powietrza, szybkie suszenie i wyjątkowe wygładzenie. W urządzeniu można ustawić 1 z 3 temperatur oraz 1 z 2 prędkości nawiewu. W suszarce zastosowano technologię jonową, która uwalnia jony zapobiegające elektryzowaniu się włosów. Posiada ona także koncentrator i dyfuzor

Proste włosy są zawsze na topie. Jak osiągnąć efekt "tafli"?

Gładkie włosyGładkie włosy fot. Imaxtree

Przede wszystkim warto zaopatrzyć się w dobry sprzęt. Jedną z polecanych opcji jest Prostownica BaByliss Straight & Curl Brilliance posiada aż 5 ustawień temperatury od 150°C do 230°C, dzięki czemu można dopasować ją do każdego rodzaju włosów. Dodatkowo system zaawansowany grzania utrzymuje stałą, wysoką temperaturę na całej powierzchni płytki. Urządzenie jest wyposażone w technologię jonową, a stylizację ułatwiają długie płytki.

Jeśli szukasz urządzenia z górnej półki warto zainteresować się nowością od BaByliss - bezprzewodową prostownicą 9000RU, którą miałyśmy okazję testować. Cena dość wysoka - urządzenie kosztuje 1399 złotych, ale potrafi zdziałać cuda! Prostownica nagrzewa się dosłownie w kilka sekund i umożliwia dopasowanie temperatury na trzech poziomach - od 160°C do 200 °C. Najbardziej zachwyca fakt, że nie trzeba jej podłączać do gniazdka, a więc koniec z walką o łazienkę w porannym chaosie! Nowoczesna bateria sprawia, że prostownica może działać bezprzewodowo nawet 30 minut, a więc średnio użyjemy jej 3 razy bez ładowania. Co również ważne - prostownica jest niezwykle elegancka i będzie estetycznym elementem wyposażenia naszego domowego salonu fryzjerskiego. 

Postaw na kobiece loki i fale!

Robienie loków w domu wcale nie jest czasochłonne i trudne. Wystarczy odpowiedni sprzęt. Pierwsza w historii BaByliss automatyczna lokówka Curl Secret Shine to bardzo dobry wybór nie tylko dla początkujących osób. Lokówka jest wyposażona w innowacyjny system Auto Curl, który automatycznie skręca włosy. Lokówka delikatnie wciąga włosy do środka i po kilku sekundach wypuszcza piękny, lśniący lok. Możesz także wybrać, w którą stronę zakręcisz swoje pasmo - masz trzy możliwości kierunki zwijania włosów.

Trendy fryzjerskie 2020Trendy fryzjerskie 2020 fot. Imaxtree

Do przygotowania popularnych fal idealnie nada się też lokówka BaByliss Titanium Brilliance Waves. Urządzenie posiada system grzania Advanced Ceramics™ i ma 6 ustawień temperatury od 160°C do 210°. Lokówka jest wyposażona w tytanową powłokę o średnicy 28 mm, która zapewnia szybkie rozchodzenie się ciepła i łatwą, trwałą stylizację.