Fashion Designer Awards rozdane! Projekty 22-letniej zwyciężczyni zrobiły furorę

W zeszłym tygodniu rozdano jedne z najważniejszych nagród dla młodych projektantów i wizjonerów, Fashion Designer Awards. W tym roku konkurs odbył się po raz 11-sty, a gościem specjalnym była Benedetta Barzini, włoska topmodelka z lat 60. Laureatką tegorocznej edycji została Wiktoria Frankowska, której projekty spotkały się z ogromnym entuzjazmem wśród jury FDA.

Wiktoria Frankowska zwyciężczynią Fashion Designer Awards

Wiktoria Frankowska to 22-letnia studentka Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru. Jej projekty wyróżniały nie tylko oryginalne nakrycia głowy, które w ciekawy sposób dopełniały resztę stroju, ale również nietuzinkowe płaszcze. Artystka postawiła na klasyczne materiały, jednak dzięki nowoczesnym formom stworzyła niezwykłe stroje dla prawdziwych fashionistek. Nam w oko wpadł m.in. burgundowy, skórzany płaszcz z delikatnymi bufkami. Do niego wizjonerka stworzyła kapelusz o fasonie „bucket hat”. Cała kolekcja inspirowana była Nowym Jorkiem i serialem „Seks w wielkim mieście”.

Projekty Wiktorii FrankowskiejProjekty Wiktorii Frankowskiej Mat. prasowe FDA

Fashion Designer Awards – szansa dla młodych projektantów

Branża fashion jest często bezlitosna i przetrwają w niej tylko najlepsi. Fashion Designer Awards to konkurs, który daje szanse młodym, jeszcze nie znanym projektantom, którzy chcą pokazać swoje dzieła światu i pozwala im zaistnieć. Swoje projekty może zgłosić każdy, kto tworzy autorskie dzieła. W tegorocznej, 11-stej edycji FDA wzięła udział włoska modelka Benedetta Barzini, która obecnie wykłada na Nuova Academia di Belli Arti w Mediolanie. W składzie jury znalazły się prawdziwe, polskie sławy, m.in. Dorota Williams i duet Paprocki & Brzozowski.

Młodzi projektanci nie muszą jeszcze myśleć  o sprzedaży i tym, że coś musi być pod klienta, mogą zaszaleć, dlatego  wyobraźnia była dla mnie najważniejsza.

- przyznała Vasina, która również decydowała o wyniku tegorocznej edycji konkursu.

Wręczenie nagród FDA Wiktorii FrankowskiejWręczenie nagród FDA Wiktorii Frankowskiej Mat. prasowe FDA

Adrian Krupa i jego nowa kolekcja „Azyl”

Podczas tegorocznego finału Fashion Designer Awards odbył się pokaz kolekcji „Azyl” stworzonej przez laureta 10-tej edycji konkursu. Adrian Krupa uznawany jest przez wielu za największe odkrycie ostatnich lat w polskiej branży fashion. Jego kolekcja wywołała niemałe poruszenie wśród zaproszonych gości. Nie zabrakło ciekawych fasonów, soczystych kolorów i total looków, które w tym sezonie biją wszelkie rekordy popularności.