Kreacje Iris van Herpen zagoszczą w Starym Browarze w Poznaniu. Wystawa "Alchemic Couture" już w październiku!

Iris Van Herpen to młoda, holenderska projektantka, która jest uznawana za jedną z najbardziej utalentowanych artystek świata mody. Jej projekty to połączenie mody, architektury i technologii. Van Herpen nie bez powodu nazywana jest ikoną Haute Couture - jej wizjonerskie projekty wznoszą modę na nieznany dotąd poziom. Już 16 października artystka zagości w Polsce i każdy z nas będzie mógł na żywo zobaczyć jej projekty.

16 października projektantka Iris van Herpen zaprezentuje swoje kreacje na autorskiej wystawie „Alchemic Couture”. Odwiedzający wystawę poznają świat projektantki, zobaczą jej dzieła, a także dowiedzą się więcej o jej współpracy z Philipem Beesley'em, z którym łączy ją wspólna pasja do konstrukcji architektonicznych. Projektantka zapowiedziała swoją obecność na wernisażu początkującym wystawę. 

Nasza Galeria na Dziedzińcu stała się miejscem prezentacji progresywnych projektów artystycznych z pogranicza sztuk, w tym mody, którą Stary Browar oddycha na co dzień. Tej jesieni, wspólnie z kuratorem Wojtkiem Piotrem Onakiem, publiczności naszej galerii przedstawiamy Iris van Herpen. W jej świecie nie ma rzeczy niemożliwych

mówi Joanna Tupalska, dyr. Marketingu Stary Browar.

Iris Van HerpenIris Van Herpen fot. Iris Van Herpen

Wystawa ma obejmować wiele lat pracy artystki oraz jej poszukiwania, zarówno te artystyczne, jak i technologiczne. Wspólnie z kuratorem wystawy, Wojciechem Piotrem Onakiem, projektantka wyselekcjonowała swoje dzieła, które będą dostępne dla wszystkich odwiedzających. 

Iris Van Herpen SS2020Iris Van Herpen SS2020 Iris Van Herpen

Haute Couture to dla Iris van Herpen język transformacji i interdyscyplinarny byt wyłaniający się z przestrzeni, w której przeplatają się innowacje oraz rzemiosło. Symbiotyczne relacje występujące w zawiłej sieci natury, niewidzialne siły, które budują wzorce architektoniczne, oraz taniec hybrydowy, konfrontujący ciało i umysł - są zagadnieniami kształtującymi proces twórczy projektantki. Van Herpen jest znana z łączenia nowych technologii, takich jak druk 3D lub cięcie laserowe, z delikatnymi pracami ręcznymi Haute Couture, takimi jak haftowanie lub drapowanie.