Czary-mary, koty i płonące stosy, czyli seriale o czarowniach gwarantujące dreszczyk emocji

Seriale o czarownicach i czarach to jedne z najpopularniejszych pozycji w serwisach streamingowych. Nic więc dziwnego, że platformy VOD co rusz zasypują cię kolejnymi serialowymi nowościami z tego gatunku - zwłaszcza Netflix. Jednak w naszym zestawieniu znajdziesz nie tylko nowe produkcje. Klasyki sprzed kilkunastu lat również!

Seriale o czarownicach - ,,Witches of East End"

Głównymi bohaterkami serialu są cztery czarownice. Nieśmiertelna i bardzo potężna Joanna Beauchamp (Julia Ormond), która jest matka Feryi i Ingrid, Wendy (Mädchen Amick) - siostra Joanny, która zmienia się w czarnego kota i ma dziewięć żyć, żywiołowa Freya (Jenna Dewan-Tatum), która jest święcie przekonana, że dysponuje nadprzyrodzonymi mocami i jak niebawem się okazuje ma rację, rraz Ingrid (Rachel Boston) - cicha, poukładana bibliotekarka. Bohaterki poznasz w dzień przyjęcia zaręczynowego Freyi i Dasha (Eric Winter), w trakcie którego wzorowa narzeczona zamyka się w toalecie i namiętnie całuje nowo poznanego brata przyszłego pana młodego. Tym sposobem rozpoczyna się trójkąt miłosny między czarownicą i dwoma braćmi. Zapowiada się dość skomplikowanie, prawda? Jakby tego było mało, w międzyczasie osoba wyglądająca dokładnie jak Joanna, popełnia morderstwo. Wiedźma zaczyna zdawać sobie sprawę, że jest ktoś, kto nie tylko pragnie jej zaszkodzić, ale i zniszczyć jej rodzinę.

 

Seriale o czarownicach - ,,Chilling Adventures of Sabrina"

Remake kultowego serialu Sabrina - nastoletnia czarownica, stworzony przez Netflixa, w którym z sitcomu przeszli do wersji bardziej okultystycznej i wierniejszej oryginalnemu komiksowi. Sabrina jest pół-czarownicą, pół-człowiekiem i prowadzi życie niemal typowej śmiertelniczki, jednak w dniu szesnastych urodzin wszystko ma się zmienić. Dzięki wpisaniu się do Księgi Bestii ma zyskać pełnie mocy, rozpocząć naukę w prestiżowej szkole czarownic i porzucić swoje dotychczasowe życie. Niby nie ma wyboru, a jednak im bliżej urodzin, tym większe ma wątpliwości względem oddania duszy diabłu.

 

Seriale o czarownicach - ,,Eastwick"

Głównymi bohaterkami serialu są trzy kobiety. Pierwsza z nich to Roxie Torcoletti (Rebecca Romijn), wdowa wychowująca nastoletnią córkę Mię (Ashley Benson). Roxie ma duszę artystki i prowadzi mały sklepik ze swoimi rzeźbami. Kolejną czarownicą jest Kat Rougemont (Jaime Ray Newman) - matka 5 dzieci i żona (żeby nie napisać zbyt dosadnie) dość leniwego mężczyzny. Z pensji pielęgniarki musi zapewnić byt całej rodzinie. Ostatnia bohaterka, Joanna Frankel (Lindsay Price) jest samotną dziennikarką próbującą znaleźć miłość i uznanie w swoim zawodzie. Każdej z nich brakuje czegoś w życiu, dlatego gdy znajdują monetę, postanawiają wrzucić ją do fontanny by spełniła ich życzenie. Ta chwila połączyła je, a przy okazji zbudziła uśpione moce drzemiące w tej trójce. W odpowiedzi na wezwanie czarownic, do tytułowego Eastwick przybywa tajemniczy Darryl Van Horne (Paul Gross). Co się stanie później? Obejrzyj serial!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.