Seriale oparte na faktach: TOP 5, które znajdziesz na Netflixie!

Wciąż mało ci historii opartych na prawdziwych wydarzeniach? Mamy coś dla ciebie! Seriale oparte na faktach, które znajdziesz na Netflixie. O niektórych było bardzo głośno - jesteśmy pewni, że nie pożałujesz, gdy je "odpalisz". Poznaj prawdziwe TOP 5!

Przedstawiamy najlepsze seriale oparte na faktach! Pośród 5 propozycji z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Wszystkie produkcje dostępne są na Netflixie! Od mocno trzymających się faktów historii, aż po luźno zebrane strzępki informacji.

Serial na faktach Netflix: ,,The Spy"

Fabuła serialu jest zainspirowana autentyczną historią byłego agenta Mosadu Eliego Cohena (w tej roli Sasha Baron Cohen), któremu w latach 60. XX wieku udało się incognito przeniknąć do Syrii. Cohen zdobył zaufanie tamtejszych ambitnych przywódców wojskowych i ich zamożnych przyjaciół, dzięki czemu poznał najważniejsze tajne plany Syrii, wymierzone przeciwko Izraelowi. Problem w tym, że Cohen udaje tak dobrze, że ciężko mu się rozstać ze swoją podwójną tożsamością.

Serial na faktach Netflix: ,,Niewiarygodne"

Dwa tysiące kilometrów i bliźniaczo podobne sprawy gwałtów. Młoda dziewczyna zniszczona przez opinię publiczną tylko dlatego, że była niewiarygodna dla policji. Dwie kobiety detektywi, które postanawiają połączyć kropki i odnaleźć seryjnego gwałciciela. To nie fikcja wymyślona przez scenarzystów. Serial Niewiarygodne opowiada historię, która wydarzyła się naprawdę – w 2009 roku w Stanach Zjednoczonych. Ten kameralny miniserial to produkcja doskonała w swoim gatunku i porażająca w swojej prostocie.

Serial na faktach Netflix: ,,Mindhunter"

Wyjątkowość tego serialu bazuje przede wszystkim na odbrązowieniu hołubionego w kinie i telewizji wizerunku psychopaty jako wielkiej, wybitnej osobowości z ciekawymi przemyśleniami na wzór chociażby Hannibala Lectera. Mindhunter podkreśla odrębność przestępców, ale raczej jako biednych, chorych wyrzutków społeczeństwa. Zero koloryzowania, po prostu historia agentów FBI, którzy decydują się wejść głębiej w psychikę tego rodzaju morderców, co w okresie, w którym toczy się akcja, było absolutną nowością.

Serial na faktach Netflix: ,,The Crown"

Idealna propozycja dla fanów brytyjskiej rodziny królewskiej i miłośników fabularyzowanych biografii. Serial rozpoczyna się w 1947 roku, w momencie gdy Elżbieta wychodzi za mąż za Philip Mountbattena. Śledzimy losy królowej Elżbiety II i jej bliskich przez lata, a w monarchinię wcielają się kolejno trzy aktorki: Claire Foy, Olivia Colman i Imelda Staunton. Ale The Crown to nie tylko serial oparty na faktach (momentami potraktowanych luźno), ale również historia kobiety, dla której korona zawsze musi być ważniejsza od własnego szczęścia.

Serial na faktach Netflix: ,,Jak nas widzą"

Serial opowiada o głośnej sprawie brutalnego napadu i gwałtu w Central Parku w 1989 roku, których ofiarą była 28-letnia biegaczka. Za atak oskarżonych zostało pięciu młodych mężczyzn – Afroamerykanów i Latynosów. Wszyscy zostali jednak oskarżeni niesłusznie, a o swojej niewinności mówili od początku. 4-odcinkowa produkcja ukazuje dramat oskarżonych oraz ich rodzin, udowadnia również, że systemowy rasizm – o którym dużo mówiono w kontekście niedawnego zabójstwa George'a Floyda – naprawdę istnieje.