Powrót do szkoły tuż tuż! Te bestsellery umilą naukę języków obcych i nie tylko

Powrót do szkoły zbliża się nieubłaganie. Ze świetnie wydanymi książkami nauka języków obcych, a także wgłębianie się w zagadnienia z psychologii, może być naprawdę przyjemne! Wybrałyśmy bestsellery w bardzo przystępnych cenach. Aż chce się uczyć!

Bestsellery: tajniki języków obcych

Nauka języków obcych jeszcze nigdy nie była taka prosta! Ci najmłodsi, zaczynający dopiero przygodę z językiem, nabiorą większej ochoty na edukację dzięki świetnie wydanym i napisanym podręcznikom. Do wyboru masz wiele pozycji do nauki języka angielskiego oraz języka niemieckiego. Do podręczników można dokupić również specjalnie dedykowane zeszyty ćwiczeń, które pozwolą utrwalić poznane wiadomości.

 

Bestsellery: tajniki przedmiotów ścisłych

Zawsze ciekawiła cię istota zjawisk fizycznych lub eksperymenty chemiczne? W takim razie pozycje z dziedziny nauk ścisłych koniecznie powinny znaleźć się w twojej biblioteczce. Teraz bardzo obszerne podręczniki fizyki i chemii możesz znaleźć w niższej cenie - są tańsze o 22%! Na przykład Fizyka wokół nas pozwoli łatwiej zrozumieć prawa rządzące przyrodą - stanowi istną rewolucję w stylu nauczania fizyki. Chociaż autor nie stroni w niej od matematyki i wzorów, to są one tylko pomocą. Na każdej niemal stronie znajdują się przykłady i opisy doświadczeń, które doskonale pokazują związki fizyki z innymi naukami przyrodniczymi i techniką. A są tak napisane, że wręcz chce się wykonać doświadczenie samodzielnie!

 

Bestsellery: tajniki przedmiotów humanistycznych

Daleko ci do przedmiotów ścisłych? Humaniści mogą zgłębiać tajniki psychologii lub sztuki. Pozycja warta uwagi to chociażby książka pt. Rozmowy obrazów. Tom 1. W bestsellerze jest wiele przykładów obrazów nowoczesnych i współczesnych malarzy, które nawiązują do dzieł dawnych mistrzów, np. Éduard Manet w Śniadaniu na trawie bawi się motywem z Koncertu pasterskiego Tycjana. Są również zestawienia mniej oczywiste ze względu na podobieństwo tematów, wyrazu albo funkcji. W rozdziale Dyptyki. Dewocja i adoracja jest mowa o piętnastowiecznym dyptyku służącym prywatnej dewocji i dziele Warhola, w którym powszechnie adorowana celebrytka Marilyn Monroe zastąpiła Madonnę. Książka jest zachętą do oglądania obrazów i przysłuchiwania się ich rozmowom. Mosty pomiędzy dziełami z odległych epok albo dyskretne dialogi malowideł, które powstały w podobnych czasach pomagają nam tworzyć własne interpretacje i czerpać z tego przyjemność. Dobra informacja jest taka, że już jesienią pojawi się drugi tom Rozmów obrazów!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.