Seriale o superbohaterach: Top 5 z wątkiem psyche, dramatu czy miłości

Seriale o superbohaterach to nie tylko przesadzone science fiction. Przedstawiamy również te, których fabuła skupia się wokół dramatu, miłości i psychologicznych wątków. Oto nasze top 5.

Zaproponowana kolejność nie jest tu rankingiem. To losowo wybrane produkcje, które nie tylko nam się spodobały, ale mają również wysokie oceny w sieci. Nie ma tu też Batmana, ani Spidermana! Są za to inni bohaterowie i nie tylko z nadprzyrodzonymi mocami. Oto pięciu wspaniałych, ale czy na pewno? 

"Lucyfer": seriale o superbohaterach na podstawie komiksu

To jeden z tych amerykańskich seriali o superbohaterach, który jest inspirowany komiksami, w tym przypadku Vertigo. Po raz pierwszy wyemitowano go w 2016 roku na antenie amerykańskiej sieci telewizyjnej Fox. Po ekranizacji 3 sezonu wszelkie prawa do licencji odkupił Netflix, dlatego od 4 sezonu pojawia się już na tej platformie streamingowej. Trailera doczekał się już sezon 6. 

Lucyfer, władca piekła postanawia opuścić zaświaty i udaje się na ziemię, jako przystojny mężczyzna po trzydziestce, o nazwisku Morningstar. Osiada się w Los Angeles i postanawia zostać właścicielem klubu nocnego. W międzyczasie poznaje piękną panią detektyw, z którą angażuje się w rozwiązanie zagadek kryminalnych, m.in. zabójstwa jego dobrej koleżanki. Zmienia się też jego światopogląd o ludziach. 

 

"Flash": seriale o superbohaterach z gatunku science fiction

To spin-off serialu Arrow, którego twórcami są Greg Berlanti, Andrew Kreisberg i Geoff Johns. Premierę miał już w 2014 roku. W tym roku pojawi się 7 sezon tego serialu o superbohaterach. 

"Flash" to historia młodego śledczego Barry'ego Allena, który po eksplozji jednego z laboratoriów i porażenia piorunem otrzymał nadludzkie moce – niesamowitą szybkość ruchu. Postanawia ją wykorzystać do walki ze złem w amerykańskim mieście Central City.

 

"Jessica Jones": seriale Marvel

To jeden z fantastycznonaukowych seriali o superbohaterach, który powstał na podstawie komiksów Marvel – popularnego amerykańskiego wydawnictwa komiksowego, które jest jedną z filii Walt Disney Company. Pierwszy sezon miał premierę w 2015 roku, a ostatni trzeci wyemitowano w 2019 roku.  Dystrybuowano je przez platformę streamingową Netflix. 

Ten serial pokazuje ciekawą historię kobiety z nadludzką mocą, która doznała stresu pourazowego. Po traumatycznych przeżyciach i wielkim poczuciu winy próbuje na nowo poukładać swoje życie, żegnając demony przeszłości. Otwiera własną agencję detektywistyczną, by pomagać potrzebującym. 

 

"Daredevil": seriale o superbohaterach Netflix

To kolejny serial o superbohaterach, który powstał na podstawie komiksów Marvela. Przedstawia historię prawnika Matta Murdocka, który jako dziecko stracił wzrok w wyniku wypadku, z dnia na dzień. Lata życia w ciemności spowodowały niezwykłe wyostrzenie pozostałych zmysłów, co wykorzystuje do walki z przestępczością w Nowym Jorku. W nocy pokazuje się jako zamaskowany superbohater z wieloma wadami – Diabeł z Hell's Kitchen. Nosi strój diabła i próbuje między innymi pomścić śmierć ojca, który był znanym bokserem. Za odmowę udziału w ustawionej walce został zamordowany przez gangsterów. 

 

"Punisher": seriale o superbohaterach Marvela z wątkiem psyche

Doczekał się dwóch sezonów. W roli głównej obsadzono Jona Bernthala, który znany jest również z roli Shane'a w "The Walking Dead". To historia wiecznie nieszczęśliwego faceta o imieniu Frank, a pseudonimie Punisher, który jest rewelacyjnie wyszkolonym wojskowym. Czy jest prawdziwym superbohaterem? Raczej nie, ponieważ nie posiada nadprzyrodzonych mocy.