Bluzki z łódkowym dekoltem to idealna opcja dla figury typu gruszka - sprawdź kto jeszcze może je nosić!

Bluzki z łódkowym dekoltem to ostatnio coraz częstszy element stylizacji zarówno na co dzień, jak i tych bardziej eleganckich. Jednak nie wszystkim jest w nich do twarzy. Świetnie sprawdzą się dla figur typu gruszka, ale komu jeszcze pasują? Podpowiadamy!

Bluzki z łódkowym dekoltem dla figury typu gruszka

Dekolt łódka, jak każde poziome cięcie poszerza sylwetkę sprawiając, że ramiona wydają się trochę szersze. Dlatego też bluzki z łódkowym dekoltem to doskonały wybór dla kobiet o figurze przypominającej gruszkę. Przy takim typie sylwetki największą bolączką są zbyt masywne biodra i uda, podczas gdy ramiona są drobne, co tylko potęguje efekt przysadzistej figury. Aby poprawić wizualnie te proporcje i za sprawą ubrania wysmuklić nieco swoje ciało, kobiety gruszki powinny tworzyć takie stylizacje, w których dekoracyjne, przykuwające wzrok elementy znajdują się właśnie w górnej części. Odpowiednio dopasowany dekolt jest tu bardzo pomocny, bo odwróci uwagę od bioder i zarazem optycznie powiększy biust. Łódka sprawdza się w tej roli idealnie, dlatego to jedno z najlepszych rozwiązań dla kobiet o figurze gruszki.

Bluzki z łódkowym dekoltem dla figury typu kolumna

Po bluzki z łódkowym dekoltem sięgać mogą też kobiety wysokie, o dość smukłej sylwetce, bez zarysowanej talii czyli typu kolumna. Przy takiej figurze szeroki dekolt pomoże stworzyć wrażenie bardziej wciętej talii, tyle że w tym przypadku unikaj raczej bardzo ozdobnych wykończeń pod szyją – wystarczy po prostu, że dekolt ułożony jest poziomo, dodatkowe dekoracyjne elementy mogą nieco zaburzyć proporcje ciała. Zwróć też szczególną uwagę na rękawy bluzki z łódkowym dekoltem. Unikaj szerokich rękawów, a ich długość - najlepiej, żeby była do samych nadgarstków, ale wtedy wskazane jest noszenie ich w komplecie z szerokimi spodniami lub rozkloszowaną spódnicą.

Bluzki z łódkowym dekoltem dla figury typu klepsydra

Komu jeszcze pasują bluzki z łódkowym dekoltem? Okazuje się, że kobiety o figurze klepsydry również mogą sięgać po takie ubrania, ale pod warunkiem, że stylizacja będzie kłaść główny akcent na talię. Jak w takim razie stworzyć odpowiedni outfit? Postaw na dzianinowe bluzki z łódkowym dekoltem lub sweterki, a już w ogóle będzie świetnie, jak zestawisz je w komplecie z trapezową lub rozkloszowaną spódnicą, ewentualnie ze spodniami o lekko rozszerzanych nogawkach. Co ważne, przy dekolcie w łódkę ubrania zawsze powinny podkreślać talię przy sylwetce typu klepsydra. Bluzki możesz wsuwać pod pasek spódnicy lub spodni, natomiast sweterki z łódką przewiąż w talii cienkim paseczkiem bądź też wybierz takie fasony, które na długość kończą się kilkanaście centymetrów pod talią. Efekt będzie fenomenalny! Co więcej, taka stylizacja będzie idealna nie tylko na co dzień, ale i ważniejsze wyjścia.