Jaka fryzura do kształtu twarzy? Zobacz modne cięcia dopasowane idealnie do ciebie

Decydując się na fryzurę nie powinnaś kierować się tylko tym jakie cięcie ci się najbardziej podoba, ale również tym co po po prostu do ciebie pasuje. Źle dobrana fryzura do kształtu twarzy może działać niekorzystnie na ogólny wygląd. Zobacz co będzie dla ciebie idealne!

Fryzura niesamowicie wpływa na nasz wygląd, ale musi być odpowiednio dobrana. W innym wypadku narażamy się na to, że np. nasze rysy będą jeszcze bardziej wyostrzone albo uwydatnimy wysokie czoło itp. Fryzura powinna być dobrana do kształtu twarzy, tak samo jak ubrania do typu sylwetki. Zobacz jakie cięcie będzie pasować właśnie do ciebie!

Jaka fryzura do kształtu twarzy? Twarz owalna

Najmniej problematyczny kształt, do którego pasują właściwie prawie wszystkie fryzury. Cechą charakterystyczną jest to, że długość jest większa niż szerokość, a czoło trochę szersze niż żuchwa. Jeśli jesteś szczęśliwą posiadaczką właśnie takiego kształtu twarzy to możesz mieć zarówno włosy krótkie, jak i długie. Zwolenniczki krótkich cięć mogą postawić np. na modną fryzurę pixie cut albo boba. Kobiety z dłuższymi włosami świetnie będą wyglądać w cieniowanych cięciach. Jaka fryzura do owalnej twarzy z wysokim czołem? Świetnym rozwiązaniem może być grzywka i masz tutaj właściwie swobodę wyboru. Prosta, asymetryczna, na boki - w każdej będziesz wyglądać dobrze. 

Twarz pociągła - jaka fryzura?

Całkiem podobny kształt do owalnej, ma twarz pociągła, ale w tej drugiej długość jest zdecydowanie większa niż szerokość (może być nawet dwukrotnie). Tutaj dobrze dobrana fryzura do kształtu twarzy powinna optycznie trochę ją skrócić, aby proporcje były bardziej korzystne. Pierwszą kwestią powinno być wizualne zwiększenie szerokości - uzyskasz to dzięki dużej objętości włosów. Najłatwiej efekt taki otrzymasz dzięki włosom półdługim i krótkim. Zalecane są np. loki oraz fale - modny curly bob może być strzałem w dziesiątkę. Ważne jest, aby włosy nie przesłaniały twarzy, więc w przypadku długich fryzur najlepiej je związywać. Czy możesz postawić na grzywkę? Jak najbardziej - najlepsza będzie prosta.

jaka fryzura do kształtu twarzyjaka fryzura do kształtu twarzy fot. shutterstock.com

Fryzury do okrągłej twarzy

Cecha charakterystyczna okrągłej twarzy to w miarę równe proporcje i obły kształt, bez zaznaczonych kości policzkowych. W przypadku tego typu, celem powinno być wysmuklenie. Tutaj, odwrotnie niż przy twarzy pociągłej, ważne jest aby nie poszerzać jej na wysokości kości policzkowych. Nie sprawdzą się niestety fryzury typu klasyczny bob ani curly bob - włosy powinny być dłuższe, za linię brody. Efekt wysmuklenia osiągniesz dzięki modnym fryzurom typu half bun lub zwykły kok na czubku głowy. Fryzura do okrągłej twarzy z grzywką? Tak, ale nie z prostą, która może skrócić twarz. Dobrym wyborem będzie grzywka skośna. 

Zobacz też: Modne upięcia włosów! Bun lift, half bun a może messy bun? Trendy 2020 na lato

fryzura do twarzy okrągłejfryzura do twarzy okrągłej fot. shutterstock

Jaka fryzura do kształtu twarzy? Trójkątna

Kolejny typ twarzy, który dość łatwo rozpoznać to ta o kształcie trójkąta. Możesz też spotkać się z określeniem "twarz typu serce", która jest bardzo podobna do trójkątnej, ale rysy ma troszkę łagodniejsze. Cechy charakterystyczne twarzy trójkąt to szerokie czoło i zwężanie się ku dołowi - broda ma zdecydowanie mniejszą szerokość niż górna część głowy. Fryzura do tego kształtu twarzy powinna łagodzić rysy i oczywiście wyrównać proporcje, a więc poszerzyć dolne partie. Sprawdzą się tutaj fryzury długie i półdługie - na wysokości brody i niżej mogą być lekko falowane, podkręcone co doda im objętości. Polecany jest też klasyczny bob. Fryzury do kształtu twarzy trójkąt nie powinny być bardzo krótkie typu pixie cut.  Dobrze będą wyglądać również włosy cieniowane, dlatego jeśli chcesz mieć grzywkę to świetnie może sprawdzić się tutaj postrzępiona, z pazurkami. W przeciwieństwie do fryzury do okrągłej twarzy - nie zwiększaj ich objętości na górze. 

Fryzura do kształtu twarzy typu kwadrat

Jeśli twoja twarz ma równe proporcje szerokości i długości, ale rysy są ostre przez widoczność widoczność kości żuchwy to masz twarz kwadratową. Tak jak w przypadku trójkąta - fryzura powinna być dopasowana do kształtu twarzy tak, aby złagodzić rysy i nadać kobiecości. Dobrym wyborem są cięcia w której włosy zakrywają trochę boki, więc kości żuchwy nie są tak widoczne. Warto nadać kosmykom miękkich linii - np. za pomocą loków lub fal. Kobiety o kwadratowej twarzy nie powinny decydować się na prostą grzywkę ani cięcie do linii brody.

Zobacz też: Modne fryzury na lato 2020. Propozycje dla każdej długości włosów!