Fryzury w stylu boho - propozycje na co dzień, na specjalne okazje i na ślub

Fryzury w stylu boho to cały szereg ciekawych upięć idealnych na lato. Często są trochę w nieładzie, co tylko dodaje im uroku. Zobacz najmodniejsze fryzury boho - na co dzień, na specjalne okazje, a nawet na ślub!

Styl boho kojarzy się z festiwalami, beztroską, wielobarwnością i oczywiście kulturą hipisowską. Już kolejny sezon modne są spódnice w takim stylu, ale również buty, sukienki i biżuteria. Swój look możesz też uzupełnić o fryzurę w stylu boho! Możliwości jest tutaj bardzo wiele, a niektóre z nich są niezwykle łatwe do wykonania. Zobacz przykładowe codzienne fryzury boho, a także takie na specjalne okazje.

Fryzury w stylu boho: warkocze

Dobra wiadomość dla licznych wielbicielek zaplatanych włosów: warkocze świetnie wpisują się w stylistykę boho. Najczęściej nie są one perfekcyjne - całego uroku dodają im delikatny nieład, wystające kosmyki, luźny splot, tworząc tzw. messy hair. Jeśli szukasz czegoś prostego to wystarczy, że wykonasz po prostu tradycyjny zwykły warkocz. Warto jednak sięgnąć po inne rodzaje splotów - np. kłosa lub warkocz push up. Nie musisz wykonywać ich z całych włosów - dobrym pomysłem może być np. zaplecenie warkocza tylko do połowy długości i pozostawienie na końcu kucyka. Możesz też zdecydować się na warkocz zapleciony z boku głowy. Możliwości ogranicza właściwie tylko twoja wyobraźnia! Jeśli masz gęste włosy to innym wyjściem jest postawienie na dwa warkoczyki, które odmładzają, dodają dziewczęcego uroku.

fryzury bohofryzury boho fot. shutterstock

Rozpuszczone włosy z warkoczykami

Warkocze mogą być także uzupełnieniem fryzury i świetnie ją urozmaicać. Rozpuszczone włosy z warkoczami i warkoczykami to jedna z najbardziej popularnych fryzur w stylu boho. Tutaj możliwości znów jest wiele. Mogą to być tylko cienkie sploty gdzieniegdzie z tyłu głowy lub np. jeden warkocz średniej długości na środku. Ciekawą odmianą może być też warkocz wodospad, który wygląda bardzo oryginalnie i jest tak naprawdę przeplataniem kosmyków w określony sposób, zazwyczaj na środku z tyłu głowy; większość włosów pozostaje rozpuszczona. Tego typu upięcia mogą sprawdzić się nie tylko na co dzień, ale tez np. jako fryzury w stylu boho na wesele.

Zobacz też: Modne upięcia włosów! Bun lift, half bun a może messy bun? Trendy 2020 na lato

Falowane, rozpuszczone włosy

Hipisi mieli zazwyczaj długie, rozpuszczone włosy, dlatego chcąc mieć fryzurę boho możesz też postawić na swobodnie opadające kosmyki. Tutaj też warto je jakoś urozmaicić - jeśli masz całkowicie proste włosy to pofaluj je trochę, co sprawi, że będą wyglądać bardziej niesfornie i buntowniczo. Możesz je też trochę podtapirować, zwiększając ich objętość. Dobrym pomysłem może być też zrobienie kucyka z tyłu głowy z części włosów, który będzie swobodnie opadał na pozostałe rozpuszczone kosmyki. 

Zobacz też: Modne fryzury na lato 2020. Propozycje dla każdej długości włosów!

Fryzury w stylu boho - ozdoby

Niezależnie od tego na jaką fryzurę boho się zdecydujesz, warto dodać do nich jakieś ozdoby, które jeszcze bardziej nadadzą jej tego specjalnego charakteru. Klasyką są tutaj różnego rodzaju opaski do włosów. Mogą być one np. materiałowe, szerokie, przypominające trochę bandany albo takie wykonane tylko z delikatnych sznureczków. Warto postawić na kolorowe wzory np. duże kwiaty lub orientalne printy. Alternatywą mogą być także wianki na włosy z kwiatów, które chętnie noszone są przez panny młode, ale mogą być też uzupełnieniem codziennej stylizacji lub imprezowej. Fryzury w stylu boho często ozdobione są także piórami, a nawet łapaczami snów - takie rozwiązania są świetne na wakacje i dla osób, które chcą się wyróżnić.

fryzury w stylu bohofryzury w stylu boho fot. shutterstock

Fryzury ślubne w stylu boho

Styl boho często obecny jest w stylizacjach panien młodych. Bardzo modne są suknie ślubne tego typu, ale również fryzury. Są one oczywiście bardziej eleganckie niż codzienne propozycje, ale mają też elementy nieładu i swawolności, charakterystyczne dla tego stylu. Przykładem mogą to być fryzury w stylu boho z warkoczami - np. rozpuszczone, pofalowane, z jednym warkoczem z tyłu głowy albo nawet kilkoma. Dla uzyskania większej elegancji można dodać typowo ślubną ozdobę biżuteryjnąInna propozycja to lekko niedbałe koki z wystającymi, swobodnie opadającymi kosmykami po bokach głowy. Nie można oczywiście zapomnieć też o wiankach z kwiatów, które dodają uroku każdej pannie młodej!