Antyperspirant, który nie brudzi ubrań - pożegnaj się z plamami raz na zawsze

Antyperspirant, który nie brudzi ubrań to skarb w kosmetyczce. Zapewnia świeżość, czystość, komfort i higienę przez cały dzień, co latem jest wręcz podwójnie istotne. Jak wybrać idealny kosmetyk, który nie będzie pozostawiał trudnych do wywabienia plam na ubraniach? Podpowiadamy!

Dlaczego antyperspiranty brudzą?

Kiedyś większość dezodorantów wytwarzana była na bazie alkoholu. Alkohol nie jest jednak obojętny dla skóry, zwłaszcza wrażliwej – potrafi ją podrażnić, a nawet wywołać reakcje alergiczne. Dlatego też coraz trudniej jest znaleźć antyperspirant, który nie brudzi ubrań. Wiele z nich zawiera bowiem brudzący na biało talk. Nieobojętny dla naszych ubrań jest również główny składnik większości antyperspirantów, który absorbuje wilgoć i zapobiega poceniu się – sól aluminium (najczęściej chlorek aluminium). Skutecznie spełnia swoje zadanie, ale zostawia na odzieży nieestetyczne ślady – białe na ciemnych tkaninach i żółte na białych. Jedną z metod zapobiegania zabrudzeniu garderoby jest odczekanie z założeniem bluzki do chwili, gdy kosmetyk się wchłonie. Nie zawsze jednak jest to skuteczna metoda – jeśli np. pod koniec dnia na skórze pojawi się pot, będzie on zawierał składniki antyperspirantu i w mgnieniu oka połączy się z tkaniną. Na szczęście można takie plamy wyczyścić, najpierw namaczając je i myjąc szarym mydłem, a następnie piorąc w bez fosforanowym proszku do prania.

Antyperspirant, który nie brudzi - seria invisible

Jakie produkty masz do wyboru, jeśli chodzi o antyperspirant, który nie brudzi z serii invisible? Na przykład Nivea Invisible for Black & White. Jak zapewnia producent, kosmetyki powstały we współpracy z ekspertami z dziedziny tekstyliów, aby dobrać składniki tak, żeby produkt nie pozostawiał plam na ubraniu. Antyperspiranty dostępne są zarówno w sprayu, w kulce, jak i w sztyfcie. Na wersji w kulce najłatwiej dostrzec, że produkt jest niemal przezroczysty. Mocniejszą ochronę może zapewnić Garnier Mineral Invisible. Krótki skład - bardzo skuteczny, jeśli chodzi o hamowanie pocenia, przyjemny zapach i ochrona ubrań to najważniejsze zalety produktu. Jego skuteczność oraz brak plam nawet w upalne dni to wielki atut, który warto wziąć pod uwagę.

Antyperspirant, który nie brudzi - seria Ziaja

Polskie firmy także mają w ofercie antyperspirant, który nie brudzi. Wystarczy spojrzeć na świetne produkty firmy Ziaja. Znajdziesz tam zarówno propozycje dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Ziaja specjalizuje się w antyperspirantach w kulce. Do niepozostawiających śladów na odzieży należą np. Ziaja Bloker, Ziaja Soft dla kobiet, czy Ziaja Yego dla mężczyzn. Co ważne, żaden z dezodorantów serii nie zawiera parabenów, alkoholu czy konserwantów, są delikatne dla skóry i mają przyjemny zapach – subtelny w wersji dla kobiet i bardziej zdecydowany, energetyzujący w wersji dla mężczyzn. W upalne, letnie dni koniecznie powinnaś mieć go ze sobą.

Więcej o: