Wesele 2020: ozdoby do włosów na ślub. Jakie wybrać? Sprawdzamy najnowsze trendy!

Ozdoby do włosów na ślub to świetny pomysł na niebanalna weselną fryzurę. Obojętnie czy czeka cię wesele, na którym będziesz panną młodą, druhną czy po prostu gościem, warto ozdobić swoje włosy ładnym dodatkiem. Zobacz, co wybrać!

Modne fryzury na ślub i wesele 2020 

Fryzura ślubna to, oprócz sukienki i makijażu, jeden z najważniejszych elementów ślubnej stylizacji. Stanowi niezbędne dopełnienie, dlatego warto poświęcić chwilę, aby wybrać najlepszą wersję dla siebie. W tym sezonie niezwykle modne są wszelkie upięcia typu warkocze czy modne koki oraz kucyki. Możesz zdecydować się na warkocz dobierany czy nowość w postaci smoczego warkocza albo zdecydować się na pół-kok z częściowo rozpuszczonymi włosami. Oprócz tego niezwykle modne są wszelkie ozdoby do włosów, które dodatkowo upiększają ślubną fryzurę. Do wyboru masz wiele rodzajów, które z pewnością pomogą ci stworzyć fryzurę, o której marzysz. Pamiętaj jednak, aby pasowała ona do całości twojej stylizacji i nie była przesadzona. Jeśli zdecydujesz się na ozdoby, to twoja fryzura powinna być skromniejsza. Zachowaj umiar! 

Modne ozdoby do włosów na ślub - jakie wybrać? 

Jeśli chcesz mieć wyjątkową fryzurę na ślub, ozdoby z pewnością okażą się strzałem w dziesiątkę. Możesz je wykorzystać na wiele sposobów. Fryzjerka na pewno pomoże ci w dokonaniu odpowiedniego wyboru, ale sama również możesz się zainspirować. Mamy dla ciebie kilka propozycji, które warto wziąć pod uwagę! 

Ślubne ozdoby do włosów - tiary, diademy i opaski 

Chcesz wyglądać jak królowa? Idealnym wyborem będzie dla ciebie tiara lub diadem, które przypominają ozdobę do włosów dla księżniczek. Zazwyczaj wykonane są z kryształów lub perełek. Tiarę wpina się we włosy, tuż nad górną linią włosów. Często do tiary przyczepiany jest welon. Alternatywą dla tiary może okazać się opaska, która dodatkowo ujarzmi fryzurę. Sprawdzi się doskonale, jeśli zdecydujesz się na kok lub warkocz. Tiara będzie świetnie wyglądać ze spiętymi lub rozpuszczonymi włosami. To niezwykle efektowne ozdoby do ślubnych fryzur, które gwarantują efekt wow. 

Akcesoria do włosów na ślub - kwiaty 

Na ślub, który odbywa się latem świetnym wyborem będą kwiaty we włosach. Są to zazwyczaj spinki lub wsuwki ozdobione kwiatowymi kompozycjami. Z kwiatami często mieszane są również perełki albo kryształki. Takie wsuwki można wpiąć w warkocz albo w kok. Spinki zaś świetnie sprawdzą się po boku głowy, na rozpuszczonych lub spiętych włosach. Kwiaty dodadzą twojej fryzurze lekkości i będą wyglądać bardzo romantyczne. Doskonałe do sukni w stylu boho! Ciekawym pomysłem mogą być również żywe kwiaty wpięte we włosy! 

Ślubne fryzury - spinki z perełkami 

Hitem tego sezonu są również perłowe spinki do włosów. Wpina się je po boku fryzury, ale mogą też służyć jako ozdoba koka lub kucyka. Wyglądają naprawdę elegancko i nawiązują odrobinę do stylu retro. Będą stanowić świetne uzupełnienie do koronkowej sukni ślubnej, ale i nie tylko. Mogą również stanowić dodatek do fryzury na wesele dla druhny czy gościa. Pamiętaj tylko, aby nie przesadzić z ilością spinek. 

Wianek z kwiatów na ślub 

Kolejną propozycją wśród ozdób ślubnych do włosów jest wianek z kwiatów. Może być subtelny albo wyrazisty i duży. Subtelny wianek możesz połączyć z welonem, duży zaś powinien być w centrum uwagi i nie wymaga już dodatkowy ozdób. Wianek wygląda nieco jak kwiecista korona. Doda twojej fryzurze radosnego wyrazu. Pamiętaj, aby kwiaty we wianku pasowały do kwiatów twojego bukietu. Wtedy stworzysz spójną całość. Wianek będzie stanowił pewne nawiązanie do naszych słowiańskich przodków! 

Ślubne ozdoby do włosów na druciku 

Niezwykle popularne i ponadczasowo modne są wszelkie ozdoby do włosów na druciku, do którego przyczepione są kryształki, perełki czy inne metalowe kompozycje. Taka ozdoba może przybrać różne kształty. Doskonale sprawdzi się dla każdego rodzaju fryzury. Możesz ją łatwo wpiąć w rozpuszczone czy spięte włosy. Świetnie wygląda również z warkoczem. 

Która ozdoby do włosów na ślub przypadły ci najbardziej do gustu? Mamy nadzieję, że udało nam się cię zainspirować! 

Więcej o: