Podrażnienia nóg po goleniu - jak ich uniknąć? Te sposoby są skuteczne!

Nadchodzi lato, czas więc na idealnie gładkie nogi. Bardzo częste golenie może sprawić, że na twoich nogach wystąpią zaczerwienienia. Jak ich uniknąć? Zobacz te sprawdzone sposoby na podrażnienia nóg po goleniu.

Podrażnienia po goleniu - przyczyny

Nadchodzi sezon na odkryte pachy i nogi. W tym czasie chcemy zachwycić gładkością i delikatną skórą. Niestety podczas golenia często dochodzi do wystąpienia podrażnień, przez które odczujemy dyskomfort. Takie zaczerwienienie może mieć kilka przyczyn. Pierwszą z nich jest najczęściej popełniany błąd, czyli golenie na sucho. Niestety nie używając wody, zwiększamy ryzyko skaleczeń, bólu i pieczenia, szczególnie latem. Powinniśmy również regularnie wymieniać maszynkę, pilnować, by ruchy były delikatne i dokładne. Podrażnienia po goleniu pojawiają się najczęściej już kilka minut po depilacji.

Jakich błędów unikać podczas golenia?

Rozpoczynając proces golenia twarzy lub ciała musimy dokładnie oczyścić i przygotować to miejsce. Najlepiej zrobić to ciepłą wodą i delikatnie usunąć wszystkie zanieczyszczenia. Jeżeli chodzi o twarz, możesz użyć tu żelu myjącego lub lekko złuszczającego peelingu. Dzięki ciepłej wodzie łuski włosa otworzą się i ułatwi nam to cały proces. Pamiętaj, by nigdy nie golić włosów na sucho. Niestety podrażnienie jest tu niemal gwarantowane, a wręcz może prowadzić do naprawdę bolesnych ran.

Skóra po goleniu

Dbanie o skórę nie kończy się na odpowiedniej depilacji. Ważne jest również regularne dbanie o skórę po zabiegu. Co możesz zrobić, by uniknąć podrażnień po goleniu? Możesz wypróbować delikatne kosmetyki nawilżające, które złagodzą skórę. Tu świetnie sprawdzą się produkty z aloesem. Na chwilę przed rozpoczęciem zabiegu włóż go do lodówki. Ten trick przyniesie ci ulgę i ochłodzenie w upalne dni. Codziennie po kąpieli pamiętaj o nałożeniu ulubionego balsamu, ponieważ nawilżanie skóry obniża szansę na wrastanie włosków w skórę.

podrażnienia po goleniupodrażnienia po goleniu shutterstock

Dobrej jakości produkty do golenia nóg 

Ważne jest, aby zawsze używać dobrej jakości produktów do golenia nóg. Wymieniaj je regularnie, jeżeli poczujesz, że golenie zaczyna sprawiać ci ból lub jest mało efektywne. Jakie produkty do golenia i na podrażnienia nóg proponują nam internautki? Maszynką, która ma w ocenach, aż 4,5 / 5 gwiazdek jest produkt Gillette, Venus Original for Women. Jest ona dostosowana specjalnie do potrzeb kobiet. Jest elastyczna, ułatwia więc dostanie się do trudno dostępnych miejsc. Dodatkowo zawiera pasek, którego zmiana intensywności barwy sygnalizuje o konieczności wymiany ostrza na nowy. Jej cena to 40 złotych. Jeżeli depilujesz nogi maszynką, warto zaopatrzyć się również w piankę po goleniu, która pozwoli ograniczyć podrażniania po goleniu nóg. Prawie 5/5 gwiazdek w rankingu internetowym uzyskała łagodząca pianka do golenia z aloesem i D-pantenolem. Świetnie chroni skórę wrażliwą oraz inne miejsca na ciele, które potrzebują szczególnej delikatności. Koszt tej pianki do golenia to około 9 złotych.

produkty do golenia nógprodukty do golenia nóg shutterstock

Więcej o:
Copyright © Agora SA