Fryzury 2020: smoczy warkocz to hit sezonu! Podpowiadamy, jak go wykonać

Lubisz modne fryzury i upięcia? Co powiesz na smoczy warkocz? To niezwykle efektowna fryzura, która robi furorę na Instagramie. Nie jest trudna do wykonania, a wygląda doskonale!

Modne fryzury 2020 - warkocze rządzą! 

W tym sezonie warkocze opanowały włosowe trendy. Do wyboru mamy wiele rodzajów warkoczy jak dobierane, klasyczne, francuskie, holenderskie, chińskie czy wariacje na temat popularnego kłosa. Modne są również korony wykonane z warkoczy albo koki. Trzeba przyznać, że warkocz jest nie tylko stylowy, ale również i wygodny. Sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje. Warkocz może być również idealną fryzurą na wesele czy ślub. Zda egzamin także na siłowni czy w trakcie joggingu. Jest to więc fryzura uniwersalna. Jednym z najnowszych hitów jest smoczy warkocz. To upięcie, które warto wypróbować! 

 

Smoczy warkocz - co to i dla kogo? 

Smoczy warkocz to rodzaj warkocza dobieranego, który wyglądem przypomina ogon smoka. Stąd właśnie jego nazwa. Jest dosyć luźny i wygląda naprawdę dobrze. Najlepiej wygląda na długich włosach, ale mogą się na niego zdecydować także kobiety o włosach półdługich czy sięgających do ramion. Ma on być częściowo wpleciony we włosy na czubku głowy i lekko opadać na plecy. Taki warkocz będzie świetny na co dzień, ale możesz go też wykonać wybierając się na imprezę lub randkę. Dodaje sporo uroku! 

Jak wykonać smoczy warkocz? 

Wykonanie smoczego warkocza jest bardzo proste i zajmuje zaledwie kilka minut. Nie potrzebujesz do tego specjalnych narzędzi. Wystarczy kilka cienkich gumek i grzebień. Oto krok po kroku, jak wykonać smoczy warkocz w szybki sposób: 

 
  • Przygotuj grzebyk i kilka gumek. Gumek musi być tyle, ile planujesz wykonać warstw. 
  • Zaczesz włosy do tyłu przy pomocy grzebyka. Wcześniej możesz je wygładzić za pomocą prostownicy, aby lepiej się układały i lśniły. 
  • Utwórz pierwszą warstwę, zbierając górne włosy do tyłu - tak jakbyś chciała zrobić kucyka. 
  • Kucyk zepnij na górze głowy klipsem, aby nie przeszkadzał w dalszych krokach. 
  • Z kolejnej warstwy utwórz następny kucyk. 
  • Pierwszy kucyk odepnij i podziel na dwie części, które następnie włożysz pod kucyk dolny. Dolny kucyk znów zepnij na górze głowy i wykonaj trzeci kucyk. 
  • Postępuj tak aż zabraknie ci włosów. Na dole zwiąż jeszcze gumką. 

Smoczy warkocz możesz ozdobić ciekawymi włosami jak spinki z kwiatami czy perełkami. Na końcu możesz związać ozdobną wstążką. W tej fryzurze część włosów może zostać nie upięta i tworzyć stylowy kucyk połączony z warkoczem na głowie. Poniżej znajdziesz jeszcze wideo tutorial, który jeszcze lepiej pokaże ci, jak wykonać to efektowne upięcie!  

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.