Trendy 2020: Foxy eyes - odmładzający makijaż, który unosi kąciki oczu. Zapewnia efekt wow!

Foxy eyes to nowy trend w makijażu oczu. Kobiety pokochały efekt, który zapewnia. Jest seksowny, odmładza i otwiera spojrzenie. Zobacz, na czym polega i jak go wykonać!

Makijaż foxy eyes - na czym polega? 

Ten sezon przyniósł nam sporo nowych trendów, jeśli chodzi o makijaż oczu. Modna jest między innymi wyraźna kreska oraz neonowe cienie do powiek. Od jakiegoś czasu na szczycie listy trendów znajduje się foxy eyes. Trend ten wypromowała Bella Hadid, a w jej ślady poszła również Kendall Jenner. Obie doskonale wiedzą, jak sprawić, aby ich spojrzenie nabrało głębi i stało się uwodzicielskie. Jaki efekt zapewni make up foxy eyes? Jego głównym zadaniem jest uniesienie zewnętrznych kącików oczu. Dzięki temu oczy stają się optycznie powiększone, a spojrzenie staje się zmysłowe i kokieteryjne. Makijaż ten potrafi również doskonale odmłodzić twarz, właśnie poprzez uniesione kąciki. Ciekawe jest to, że efekt "lisiego" spojrzenia możemy uzyskać zarówno za pomocą odpowiednio wykonanego makijażu, jak i poprzez specjalny zabieg w salonie kosmetycznym. Wybór zależy od ciebie! 

Foxy eyes krok po kroku 

Zdecydowałaś się wypróbować popularny makijaż foxy eyes? Jego wykonanie nie jest trudne. Potrzebujesz tylko kilku standardowych kosmetyków do oczu i odrobinę wprawy. Mamy dla ciebie instrukcję! 

  • Wyreguluj brwi - brwi to jeden z najważniejszych elementów makijażu foxy eyes. Mają unosić się do góry. Aby uzyskać taki efekt możesz za pomocą pęsety wyskubać część włosków z zewnętrznej części brwi. Sprawi to, że optycznie uniosą się do góry. Dolną linię brwi podkreśl jeszcze kredką, aby wyglądały na bardziej proste.
  • Sięgnij po cień do powiek w kolorze nude. Powinien jednak być nieco ciemniejszy niż odcień twojej cery. Nanieś go na dolną powiekę tak, by był jej przedłużeniem. Pociągnij go w stronę zewnętrznego łuku brwiowego. 
  • Na wewnętrzne kąciki oczu nałóż odrobinę rozświetlacza. Otworzy to optycznie spojrzenie i nada mu świeżości. 
  • Teraz pora na eyeliner. Sięgnij jednak po jego wersję w kredce w odcieniu brązowym. Precyzyjnymi ruchami narysuj w zewnętrznych kącikach oczu mały trójkącik, który potem lekko rozetrzesz za pomocą beauty blendera. Dzięki temu oczy nabiorą ładnego, migdałowego kształtu. 
  • Eyelinerem przejedź aż do wysokości zewnętrznego łuku brwiowego. Obrysuj nim też dolną powiekę mniej więcej do połowy. 
  • Sięgnij po brązowy cień do powiek, który nałożyć tuż nad narysowaną eyelinerem kreską oraz w zagłębieniu powieki. Na pozostałą część powieki możesz nałożyć jasny, beżowy cień.
  • Na linię wodną oka nałóż beżową lub białą kredkę, która jeszcze bardziej otworzy oko. 
  • Nie zapomnij o rzęsach. Muszą być mocno wytuszowane, szczególnie te na zawnętrznych kącikach oczu. Aby je podkręcić, możesz wspomóc się zalotką. 
  • Na koniec zaznacz jeszcze kości policzkowe za pomocą rozświetlacza i bronzera. To dodatkowo spotęguje efekt. 

Foxy eyes - zabieg 

Istnieje również zabieg o nazwie foxy eyes, który również ma celu optyczne otwarcie oka oraz uniesienie powieki. Inaczej mówiąc, jest to lifting oka. Wykonuje się go za pomocą specjalnych nici PDO. Nić wkuwa się w skórę zewnętrznego łuku brwiowego w stronę linii włosów. Nici są rozpuszczalne, więc po około 6 miesiącach efekt przestaje być widoczny. Zabieg wykonywany jest przy znieczuleniu miejscowym. Cena zabiegu foxy eyes to około 1500-1800 zł.

Efekt foxy eyes -  dla kogo? 

Kto powinien zdecydować się na foxy eyes? Ten efekt pokochają przede wszystkim kobiety, które narzekają na małe i wąskie oczy. Będzie również świetnym rozwiązaniem dla pań walczących z problemem opadającej powieki. Jeśli chcesz również odmłodzić swoją twarz, to koniecznie powinnaś zdecydować się własnie na taki makijaż. Będzie on odpowiedni zarówno na co dzień, jak i na wyjątkowe okazje typu randka czy impreza. Sprawi, że nikt nie oprze się twojemu spojrzeniu! 

Więcej o: