Oczyszczanie wodorowe poprawia wygląd skóry twarzy i opóźnia proces starzenia. Na czym to polega?

Oczyszczanie wodorowe to zabieg dla wszystkich osób, chcących poprawić wygląd swojej skóry. Dzięki aktywnym cząsteczkom wodoru oraz innym składnikom aktywnym uzyskać można natychmiastowe nawilżenie oraz opóźnienie oznak starzenia się. Zobacz na czym dokładnie polega ten zabieg kosmetyczny!

Oczyszczanie wodorowe - na czym to polega?

Jeśli interesujesz się pielęgnacją, szczególnie tą przeciwstarzeniową, to prawdopodobnie słyszałaś o wolnych rodnikach. Nadmiar tych cząsteczek w skórze jest odpowiedzialny za oznaki starzenia się. To one powodują niszczenie lipidów, które odpowiadają za nawilżenie skóry, niezbędne do zachowania młodego wyglądu. Oczyszczanie wodorowe ma za zadanie zneutralizować działanie wolnych rodników na skórze i dostarczyć jej korzystnych dla młodego wyglądu antyoksydantów. Nazwa zabiegu wzięła się stąd, że pierwszym etapem zabiegu jest użycie aktywnego wodoru, którego cząsteczki łączą się z wolnymi rodnikami, niwelując je. Równocześnie zabieg bardzo głęboko oczyszcza skórę i nawilża ją.

Jak wygląda zabieg?

Oczyszczanie wodorowe twarzy przeprowadzane jest w gabinecie kosmetycznym. Za pomocą specjalnego urządzenia w skórę wprowadza się cząsteczki wodoru, które docierają do nawet głębokich partii skóry. Tam ich zadaniem jest zniwelowanie wolnych rodników. Kolejny etap to złuszczanie skóry, czyli usuwanie martwego naskórka. To konieczne, aby ułatwić dostanie się wgłąb skóry składników aktywnych. Następnie skóra musi zostać dotleniona. Kolejny etap to aplikacja antyoksydantów na skórę, a także w jej głębsze warstwy. To właśnie między antyoksydantami a wolnymi rodnikami powinna być równowaga, aby skóra mogła zachować zdrowy wygląd. Na końcu zazwyczaj przeprowadza się masaż twarzy. Dla lepszego i trwalszego efektu najlepiej wybrać się na oczyszczanie wodorowe chociaż 3 razy, np. w odstępach miesięcznych. Na szczęście cena zabiegu nie jest aż tak wysoka jak w przypadku niektórych innych usług kosmetycznych tego typu - średnio zapłacisz ok. 300 zł. Oczyszczanie wodorowe samej twarzy kosztuje czasem nawet mniej niż 200 zł. Możesz zdecydować się też na zabieg szyi i dekoltu, a także połączenie go z innymi usługami.

oczyszczanie wodoroweoczyszczanie wodorowe fot. shutterstock

Efekty zabiegu oczyszczania wodorowego twarzy

Wielką zaletą oczyszczania wodorowego jest to, że efekty widać właściwie od razu. Skóra jest wyraźnie nawilżona, wygląda promiennie i świeżo. W dodatku kontur twarzy jest poprawiony, dzięki ujędrnieniu skóry. Taki natychmiastowy efekt uzyskany jest m.in. dzięki skutecznemu oczyszczeniu twarzy poprzez usunięcie martwego naskórka i zastosowanie składników aktywnych. Jeszcze ważniejszym skutkiem jest jednak to co zadziało się w samej skórze. Ilość wolnych rodników została zmniejszona, dzięki czemu opóźniony został proces starzenia się skóry. Taki zabieg wykonany co jakiś czas jest o wiele skuteczniejszy niż pielęgnacja kosmetykami z antyoksydantami, choć oczywiście stosowanie takich kremów może być uzupełnieniem. Oczyszczanie wodorowe nie wymaga żadnego przygotowania, a skóra po zabiegu od razu wygląda dobrze.

oczyszczanie wodorowe efektyoczyszczanie wodorowe efekty fot. shutterstock

Oczyszczanie wodorowe dla kogo

Zabieg oczyszczania wodorowego twarzy jest idealny właściwie dla każdego, kto uważa, że jego cerze przydałoby się odżywienie i dogłębne nawilżenie. Osoby młode i w średnim wieku mogą, na jakiś czas, zapobiec pojawianiu się zmarszczek. Z kolei osoby z widocznymi już oznakami starzenia, mogą liczyć na ich wygładzenie i zredukowanie. Oczyszczanie wodorowe to zabieg zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Sprawdzi się w przypadku każdego rodzaju cery. Skóra sucha zostanie nawilżona, a u osób z przebarwieniami koloryt zostanie wyrównany. Oczyszczanie twarzy aktywnym wodorem sprawdzi się nawet w przypadku skóry tłustej, mieszanej lub trądzikowej. Te osoby mogą liczyć na regulację sebum oraz złagodzenie stanów zapalnych.

Więcej o:
Copyright © Agora SA