Grzywka - komu pasuje? To zależy od kształtu twarzy. Sprawdź jaki rodzaj jest dla ciebie

Grzywka potrafi dodać uroku i jest zdecydowanie ponadczasowym elementem damskiej fryzury! Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że aby wyglądać w niej korzystnie trzeba zdecydować się na odpowiedni rodzaj, zależnie od tego jaki kształt ma twarz. Grzywka prosta, skośna, a może na boki? Zobacz która sprawdzi się u ciebie!

Chcesz zmienić coś w swoim wyglądzie, w szybki sposób i za niewielkie pieniądze? Zdecydowanie się na grzywkę może być strzałem w dziesiątkę! Ten niewielki element fryzury może zdziałać bardzo dużo dla rysów twojej twarzy. Grzywka ma jednak niejedno oblicze, choć najczęściej spotykamy się z tą w klasycznej, prostej formie. Rodzajów jest jednak wiele więcej. Jak grzywka zmienia twarz i jaki rodzaj będzie dla Ciebie najlepszy?

Do jakiego typu twarzy pasuje grzywka?

Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie, bo na szczęście nie ma tylko jednego rodzajów grzywki, ale aż kilka. Dzięki wybraniu odpowiedniej dla naszego kształtu twarzy można podkreślić rysy twarzy, wyrównać proporcje lub coś zakryć. Grzywka może również pomóc skoncentrować uwagę na oczach lub np. zamaskować czoło, jeśli właśnie tego chcemy. Ten element fryzury często również odmładza! Poza tym dobrze wpisuje się w obecne trendy - jedną z najmodniejszych fryzur tego sezonu jest klasyczny bob, którego częstym elementem jest właśnie grzywka! Zanim jednak zdecydujesz się na konkretny rodzaj grzywki - sprawdź, która sprawdzi się korzystnie w twoim przypadku. Zły dobór może skutkować efektem zupełnie odwrotnym od oczekiwanego np. wyostrzeniem rysów i dodaniu surowości. 

grzywkagrzywka fot. shutterstock

Grzywka na prosto do jakiej twarzy?

Jeśli lubisz klasyczne rozwiązania, to być może myślisz o zrobieniu sobie prostej, zwyczajnej grzywki. Zazwyczaj pokrywa ona całe czoło i zasłania brwi, kończąc się nad ich dolną krawędzią. Bardzo często mają ją małe dziewczynki, ale chętnie decydują się na nią także dorosłe kobiety. Potrafi dodać niewinnego wyglądu, ale także tajemniczości. Dla kogo prosta grzywka? Na pewno do owalnej, w tym również pociągłej. Takie kobiety często cieszą się dość wysokim czołem, dlatego grzywka będzie tu idealna i dobrze będzie współgrać z owalem twarzy. Ciekawą odmianą takiej grzywki jest również prosta grzywka na pół czoła, na którą chętnie decydują się młode kobiety. To dość odważna propozycja i nie u każdego może się sprawdzić. 

Kto nie powinien decydować się na klasyczna grzywkę? Kobiety o twarzy okrągłej oraz kwadratowej. Proste cięcie może tylko jeszcze bardziej zaostrzyć ich rysy.

Prosta grzywka postrzępiona

Klasyczna wersja grzywki również niejedno ma oblicze. Dość popularna jest np. grzywka prosta postrzępiona, która nie kończy się idealnym cięciem jak spod linijki, ale zakończona jest tzw. pazurkami. Tak cieniowane włosy często dodają fryzurze lekkości i mogą się sprawdzić u niektórych lepiej niż zupełnie proste grzywki. Na prostą grzywkę postrzępioną mogą zdecydować się osoby o twarzy trójkątnej. W dodatku to dobry wybór jeśli nie chcesz zakrywać całkowicie swoich brwi, bo spod takiej grzywki często je trochę widać. Dla kogo jeszcze? Np. tych kobiet, z bardzo podłużną twarzą, którą chcą ja optycznie skrócić. 

grzywkagrzywka fot. shutterstock

Do jakiego typu twarzy pasuje grzywka skośna?

Innym, powszechnym rodzajem grzywki jest ta określana jako skośna. Pasuje ona bardzo wielu osobom, o różnych kształtach twarzy. Tak samo jak w przypadku prostej - mogą się na nią zdecydować się kobiety o owalnym kształcie twarzy. Skośna grzywka pasować będzie również kobietom o twarzy okrągłej, bo nie skróci ich czoła. Czy mogą sobie pozwolić na skośną grzywkę właścicielki trójkątnej twarzy? Jak najbardziej - taka grzywka trochę złagodzi rysy i doda kobiecości. Dokładnie to samo dotyczy kobiet z twarzą kwadratową - tutaj również lepiej postawić na asymetryczne cięcie na ukos, najlepiej postrzępione i niesforne.

grzywkagrzywka fot. shutterstock

Grzywka półokrągła

Ciekawym rodzajem grzywki jest również ta półokrągła, czyli krótsza na środku i dłuższa po bokach. Niestety grzywka półokrągła nie będzie pasować kobietom o trójkątnej twarzy, bo może źle wpłynąć na proporcje twarzy i zwiększyć czoło, które i tak jest uwydatnione. Kuliste kształty świetnie jednak komponują się z innymi miękkimi krawędziami, dlatego zdecydować się na taką grzywkę mogą kobiety o twarzy okrągłej oraz owalnej. Ten rodzaj grzywki świetnie odmładza. 

Zobacz też: Curly bob - idealna fryzura na lato, która cię odmłodzi i doda lekkości twoim włosom

Więcej o: