Top 10 seriali o przyjaźni. Zestawienie otwierają oczywiście Rachel, Monica, Phoebe, Ross, Joey i Chandler!

Wybraliśmy najlepsze seriale o przyjaciołach, które niesamowicie was wciagną. Idealne na długie wieczory. Można je oglądać samemu, we dwoje i z rodziną! Poznajcie nasze top 10 seriali o prawdziwej przyjaźni, większość z nich obejrzycie na Netflxie!

1. Przyjaciele 

Rachel, Monica, Phoebe, Ross, Chandler i Joey to najpopularniejsza paczka przyjaciół na świecie. Ten serial ma już 26 lat i jest najlepszym serialem o przyjaźni, jaki powstał. Można oglądać wszystkie sezony po kilka razy, a historia nadal bawi i wzrusza. Serialowi przyjaciele wyjadają sobie jedzenie z lodówki, dzielą się ze sobą złymi i dobrymi wspomnieniami, wiedzą o sobie wszystko i zawsze mogą na siebie liczyć, nawet w najdziwniejszych sytuacjach, których w serialu nie brakuje. 

2. Jak poznałem waszą matkę

Jak poznałem waszą matkęJak poznałem waszą matkę Fot. Netflix

Ted, Marshall, Lily, Robin i Barney to piątka przyjaciół, którzy uwielbiają przesiadywać w barze. Ich historia rozpoczyna się, gdy Marshall i Lily - współlokatorzy Teda zaręczają się. Ten moment jest szczególnie ważny w życiu głównego bohatera Teda, gdyż właśnie wtedy postanawia on znaleźć żonę. Barney jest skrzydłowym Teda i poznaje go w barze z Robin, w której ten zakochuje się od pierwszego wejrzenia. Zamiast zostać parą, zostają najlepszymi przyjaciółmi, chociaż swój epizod miłosny także przeżyli. W tym serialu o przyjaźni towarzyszymy Tedowi na wielu nieudanych randkach w czasie poszukiwania tej jednej jedynej. 

3. Seks w wielkim mieście

Seks w wielkim mieścieSeks w wielkim mieście Fot. Netflix

Charlotte, Miranda, Samantha i Carrie - cztery przyjaciółki, do których pragną upodobnić się wszystkie damskie paczki na świecie. Nowojorski serial o przyjaźni to światowy fenomen, który przedstawia miłosne i łóżkowe perypetie czterech pięknych i samodzielnych kobiet: felietonistki Carrie, agentki PR Samanthy, prawniczki Mirandy i marszandki Charlotte. Sarah Jessica Parker, grająca Carrie, stała się nowym symbolem wyzwolonej kobiecości, a jej styl ubierania się znalazł tysiące naśladowczyń, dlatego większość kobiet chce odgrywać w paczce właśnie jej rolę. 

4. Nie zadzieraj z zołzą spod 23

Nie zadzieraj z zołzą spod 23Nie zadzieraj z zołzą spod 23 Fot. Netflix

June Colburn przeprowadza się do Nowego Jorku, by rozpocząć nowe, lepsze życie. Po studiach dostała pracę w korporacji i służbowe mieszkanie. Wszystko szło idealnie, jednak gdy na miejscu zjawiła się z meblami i dorobkiem swojego życia, okazało się, że firma zdefraudowała pieniądze i wszyscy zostali zwolnieni. June została bez dachu nad głową. Idzie do kawiarni, w której baristą jest Mark, który jeszcze kilka godzin temu miał być przełożonym June w korpo, ale jest elastyczny, więc szybko znajduje nową pracę. Jedno krótkie spotkanie owocuje długotrwałą przyjaźnią. June znowu zaczyna się wszystko układać, znajduje perfekcyjne mieszkanie i świetną współlokatorkę, z którą od pierwszej chwili łapie wspólny język. Okazuje się jednak, że to wszystko jest kłamstwem i dziewczyna z mieszkania pod numerem 23 jest prawdziwą zołzą. Jednak June nie poddaje się tak łatwo. Ten serial o przyjaciołach był niegdyś dostępny na Netflxie i mamy nadzieję, że szybko powróci! 

5. Teoria wielkiego podrywu

Teoria wielkiego podrywuTeoria wielkiego podrywu Fot. Netflix

Leonard i Sheldon to genialni i błyskotliwi fizycy, pokroju "pięknych umysłów". Są geniuszami jeśli chodzi o naukę, lecz nie można tego samego powiedzieć o ich codziennym życiu, a tym bardziej kwestiach miłosnych. Z kobietami radzą sobie raczej średnio, do związku podchodzą, jak do fizyki kwantowej.

6. Grace i Frankie

Grace i FrankieGrace i Frankie Fot. Netflix

Grace i Frankie to serial o przyjaźni, w którym poznajemy dwie kobiety. Gdy mężowie Grace i Frankie oznajmiają swoim żonom, że są gejami, między kobietami rodzi się przyjaźń, której głównym motywem jest "solidarność jajników". 

7. Kochane kłopoty

Kochane KłopotyKochane Kłopoty Fot. Netflix

Kochane kłopoty to serial o przyjaźni dla młodzieży i dorosłych. Ten serial opowiada o przyjaźni samotnej matki Lorelai Gilmore i jej nastoleniej córki Lory Gilmore. Wyglądają jak siostry, często tak się zachowują i są najlepszymi kumpelami. Rory uczy się w pobliskiej szkole w Chilton, jej matka natomiast prowadzi hotel Independence Inn. Ich życie komplikuje fakt, że Rory dostaje się do prestiżowej szkoły, która jest jednak bardzo droga. 

8. Słodkie kłamstewka

Słodkie kłamstewkaSłodkie kłamstewka Fot. Netflix

Pretty Little Liars czyli Słodkie kłamstewka to serial o przyjaciółkach Arii, Spencer, Hannie, Emily i Ali.  Liderką grupy jest popularna i przebojowa, czasem trochę groźna Ali. Na imprezie z okazji zakończenia roku szkolnego zorganizowanej w stodole Spencer, dochodzi do tajemniczego zniknięcia Ali. Wszystko wskazuje na to, że nie żyje. Dziewczyny tracą ze sobą kontakt, więc wydaje się, jakby grupę totalnie różnych od siebie dziewczyn trzymała w przyjacielskich relacjach właśnie Ali. Właściwa akcja serialu o przyjaźni rozpoczyna się, gdy Aria wraca po roku z Islandii do Rosewood. Zaczynają dziać się dziwne rzeczy, każda z dziewczyn dostaje SMS-y od wszechwiedzącej osoby, która podpisuje się tajemniczo - A. Osoba, która za tym stoi, zna wszystkie sekrety dziewczyn, szantażuje je. Dziewczyny znowu jednoczą siły, podejrzewając, że za sms-ami może stać Ali, choć z drugiej strony jest to przecież niemożliwe. 

9. Plotkara

PlotkaraPlotkara Fot. Netflix

Blair i Serena to przyjaciółki, które łączy bogactwo, elitarna szkoła, modne ubrania, popularność, a także chłopak Blair, z którym Serena pod wpływem alkoholu idzie do łóżka, po czym znika na rok. Gdy wraca, myśli, że wszystko będzie w porządku, jednak stosunki Blair z dziewczyną znacząco się ochłodziły. Ten serial pokazuje, że prawdziwa przyjaźń przetrwa wszystko. Mimo że jego fabuła jest tak zakręcona jak Moda na sukces, to zdecydowanie warto go obejrzeć. Ten serial o przyjaźni dla młodzieży obejrzycie na Netflixie. 

10. Szkoła dla elity

Szkoła dla elitySzkoła dla elity Fot. Netflix

Szkola dla elity to hiszpański serial o przyjaźni, bogactwie, wyalienowaniu i pożądaniu. Mimo młodego wieku, pieniędzy i modnych ubrań ta grupa znajomych, odkąd ginie ich przyjaciółka, ma poważne problemy. 

Więcej o: