Cieniowane włosy - dla kogo i jak je stylowo układać. Podpowiadamy!

Cieniowane włosy to jedna z najpopularniejszych damskich fryzur. Ma wiele zalet i sprawia, że włosów wydaje się być więcej. Dla kogo takie cięcie będzie najlepsze i jak zrobić modną fryzurę z pocieniowanych włosów? Zobacz kilka inspiracji!

Cieniowanie włosów to strzyżenie, które jest najbardziej znane i lubiane przez wiele kobiet. Odpowiednio wykonane potrafi zdziałać cuda na głowie. Przede wszystkim optycznie zagęszcza fryzurę i nadaje jej lekkości. Włosy przestają wyglądać płasko i "nabierają życia". Chyba każda z nas chociaż raz w życiu odpowiedziała "tak" na pytanie fryzjera w stylu: "czy cieniujemy?". Jednak czy cieniowane włosy pasują każdej kobiecie i jak je modnie uczesać? 

Cieniowane włosy - dla kogo będą najlepsze? 

Wycieniowane włosy będą świetną opcją dla kobiet, które narzekają na cienkie i płaskie włosy. Fryzjer z pewnością pomoże dobrać ci rodzaj cieniowania, który sprawi, że twoja fryzura optycznie zwiększy objętość i stanie się kilku wymiarowa. Oprócz tego dzięki dobrze wycieniowanym włosom możemy zamaskować takie niedoskonałości twarzy jak wysokie czoło, ostre rysy czy masywny podbródek. Cieniowanie, w szczególności tak zwane pazurki, nadaje twarzy subtelniejszego wyglądu i wyszczupla twarz oraz szyję. Jeśli wiec jesteś posiadaczką okrągłej lub kwadratowej twarzy będzie to strzał w dziesiątkę! 

Cieniowane włosy nie będą jednak najlepszym pomysłem dla kobiety o puszących się lub miękkich i sypkich włosach. Cieniowanie sprawia, że włosy zazwyczaj opadają lekko na twarz i są bardzo "swobodne". Jeśli włosy z natury się puszą lub są bardzo suche, po wycieniowaniu może się okazać, że będą odstawać, a to wygląda nieestetycznie. Zbyt sypkie włosy staną się trudne o opanowania i będę przeszkadzać na twarzy. Ten rodzaj strzyżenia najlepiej wygląda na prostych i gładkich włosach. 

Cieniowanie włosówCieniowanie włosów / shutterstock

Rodzaje cieniowania - jaki wybrać? 

Jeśli już zdecydowałaś się pocieniować włosy, to zanim udasz się do fryzjera warto, abyś zapoznała się z rodzajem cieniowania. To właśnie rodzaj decyduje o końcowym efekcie, który chcesz osiągnąć. Do wyboru masz: 

  • cieniowanie włosów długich - cieniowanie włosów długich jest tak zwanym cieniowaniem warstwowym. Fryzjer musi zadbać o to, aby pocieniowane warstwy gładko i niewidocznie przenikały się między sobą. Do wyboru masz tutaj cieniowanie dwu lub trójwarstwowe. Dwuwarstwowe kończy się mniej więcej na połowie długości włosów i sprawia, że lepiej się układają oraz są lekkie. Dobry wybór dla kobiet o grubych włosach. Trójwarstwowe cieniowanie ma jeszcze dodatkową warstwę na górnej części włosów. Nadaje więcej objętości i zapobiega spłaszczaniu się fryzury.  
  • cieniowanie włosów krótkich - tutaj zazwyczaj występują tylko dwie warstwy cieniowania. Jedna z nich może być też na górnej części. Zazwyczaj cieniuje się włosy sięgające do ramion. 
  • cieniowanie z pazurkami - bardzo popularnym wyborem jest połączenie cieniowania z pazurkami. Świetnie wygląda to na długich włosach, gdy pazurki widoczne są na wysokości szyi. Maskuje to niedoskonałości i wygląda stylowo. Zadziorne pazurki można też wykonać na krótkich włosach. 
  • cieniowanie z grzywką - czyli cieniowana fryzura z wycieniowaną grzywką. Grzywka zazwyczaj jest tutaj na bok i gładko schodzi się z pozostałymi włosami. Dobry wybór dla kobiet o wysokim czole lub spiczastym nosie. 
 
 

Cieniowane włosy - najlepsze fryzury 

Aby jednak cieniowanie wyglądało dobrze musisz też dobrać odpowiednią dla siebie fryzurę. Jeśli masz okrągłą i pełniejszą twarz idealne dla ciebie będą dłuższe lub półdługie włosy z warstwowym cieniowaniem. Dla kobiet o twarzy owalnej, trójkątnej lub pociągłej świetnym wyborem będzie cieniowanie z grzywką na bok. Tutaj włosy mogą zostać proste albo z pazurkami. Pazurki sprawią, że twarz nabierze subtelniejszych rysów i będzie bardziej kobieca. Masz krótkie włosy? Za pomocą cieniowania fryzjer może wykonać tak zwanego asymetrycznego boba - krótszego z tyłu i dłuższego z przodu. W kobiet z krótkimi włosami warto też zastanowić się na pocieniowaniu grzywki. 

 

Jak układać cieniowane włosy? 

Wszystko zależy o rodzaju włosów, jakie posiadasz. Jednak podstawową zasadą jest wyposażenie się w dobrą odżywkę i olejki do włosów. Musisz sprawić, aby były jak najbardziej gładkie. Tylko wtedy nie będą się puszyć i latać na wszystkie strony. Zaraz po ścieniowaniu włosy mogą być trudne do ujarzmienia, dlatego zaraz po wizycie u fryzjera zaaplikuj odżywkę lub olejek. Oprócz tego wycieniowane włosy lubią być układane za pomocą prostownicy. Możesz z nich wyczarować nie tylko gładkie fryzury z prostych włosów, ale śmiało możesz je też pofalować za pomocą prostownicy lub lokówki. Nie zapominaj też o dobrym lakierze do włosów, który nad nimi zapanuje. 

Więcej o: