Seriale wojenne Netflix - TOP 5 propozycji dla miłośników historii i dobrego kina

Seriale wojenne nie opierają się tylko na faktach historycznych, ale mają także wciagającą fabułę. To świetny sposób na połączenie nauki i rozrywki. Wybraliśmy TOP 5 seriali wojennych, które obejrzycie na Netflixie. To prawdziwa gratka dla miłośników historii i dobrego kina!

1.Rebellion

Jednym z seriali o wojnie, który obejrzycie na Netflixie jest Rebellion. To serial wojenny, który dotychczas można było obejrzeć w telewizji, a teraz możecie nadrobić wszystkie odcinki na Netflixie. Akcja dzieje się w Wielkiej Brytanii i przedstawia dramatyczne wydarzenia związane z Powstaniem Wielkanocnym w 1916 roku. Poznajemy bohaterów z perspektywy, których przedstawiane są wydarzenia polityczne. Mimo, ze jest to serial wojenny, to jest on typowo kobiecy. Przedstawia historię trzech kobiet, które żyją w czasach, gdy Irlandia chce uzyskać wyzwolić się spod panowania brytyjskiego. Jeśli spodobał wam się hiszpański serial Telefonistki to kolejną pozycją na waszej liście powinien być serial wojenne Rebellion.

2. Najważniejsze wydarzenia II wojny światowej w kolorze

Najważniejsze wydarzenia II wojny światowej w kolorzeNajważniejsze wydarzenia II wojny światowej w kolorze Fot. Netflix

Najważniejsze wydarzenia II wojny światowej w kolorze to serial dokumentalny, który wykorzystuje koloryzowane nagrania z czasów od ataku na Pearl Harbor aż po lądowanie w Normandii. Ten serial o wojnie ukazuje najważniejsze wydarzenia historyczne jednakże brak w nim czasem dokładności, jest schematyczny i uproszczony.

2. Charité na wojnie

ChariteCharite Fot. Netflix

Charité na wojnie to  niemieckojęzyczny serial i jednocześnie kontynuacja Charité .Akcja tego  serialu wojennego rozgrywa się w 1943 roku w szpitalu pod rządami nazistów i ukazuje, jak wojna wpłynęła na lekarzy, pielęgniarki i studentów w renomowanym berlińskim szpitalu edukacyjnym.  Zanim jednak obejrzycie Charité na wojnie obejrzycie takie Charite.

3. W czasach wojny

W czasach wojnyW czasach wojny Fot. Netflix

W czasach wojny to hiszpański serial wojenny, którego akcja rozgrywa się w 1921 roku. To historia madryckich pielęgniarek, które postanawiają otworzyć szpital dla żołnierzy walczących na wojnie. Ten serial wojenny przypadnie do gustu szczególnie kobietom. 

5. Droga przez mękę

Droga przez mękęDroga przez mękę Fot. Netflix

Droga przez mękę to rosyjski 12-odcinkowy telewizyjny miniserial z 2017 roku. Opiera się na tytułowej trylogii powieści radzieckiego pisarza Aleksieja Tołstoja w reżyserii Konstantina Chudyakowa. Książka na podstawie, której powstał serial to najwybitniejsze dzieło Tołstoja. To trylogia, która ukazuje drogę rosyjskiej inteligencji do rewolucji.Więcej o: