Demakijaż cery mieszanej - co warto wiedzieć i jakie kosmetyki stosować?

Demakijaż cery mieszanej to podstawa w codziennej, wieczornej pielęgnacji. Zmywanie makijażu jest ważne przy każdym typie skóry, ale zależnie od jej rodzaju zasady mogą się trochę różnić. Zobacz jak robić demakijaż, gdy twoja cera ma mieszany charakter.

Cera mieszana - specyfika

Cera mieszana to połączenie tłustej oraz suchej. Ten pierwszy rodzaj najczęściej obejmuje tzw. strefę T, czyli brodę, nos oraz czoło. Policzki pozostają zazwyczaj suche i zarazem bardziej wrażliwe. Pielęgnacja takiej cery nie zawsze jest prosta, bo trzeba z jednej strony regulować wydzielanie sebum, a z drugiej - odpowiednio nawilżać. Na szczęście marki kosmetyczne zawsze informują co nadaje się do pielęgnacji w przypadku konkretnej skóry. Demakijaż cery mieszanej to jeden z etapów w tym codziennym rytuale. Jeśli robisz sobie make - up to na pewno nie jest Ci to obce i niejednokrotnie słyszałaś o tym, że jest to konieczność. Czemu trzeba o tym pamiętać?

Zobacz też: Makijaż dla cery trądzikowej - 4 zasady, które musisz znać

Demakijaż cery mieszanej

Codzienne zmywanie makijażu cery mieszanej to coś czego nie można ominąć, nawet jeśli jesteśmy niezwykle zmęczone po całym dniu. Noc to czas regeneracji dla skóry twarzy, dlatego nie powinna być ona obciążona warstwą podkładu lub pudru. Tym bardziej dotyczy to cery mieszanej i tłustej, które bywają trudne w pielęgnacji. W dodatku często równocześnie jest to skóra trądzikowa, z krostkami. Niektóre kosmetyki, także te kolorowe, do makijażu, mogą prowadzić do wysuszenia, a to skutkuje nadmiernym wydzielaniem sebum i tworzeniem stanów zapalnych. W dodatku pozostawienie makijażu na całą noc może zatkać pory. Demakijaż cery mieszanej to przygotowanie skóry do pielęgnacji wieczornej za pomocą kremów przeznaczonych właśnie do tego rodzaju skóry. Przed nałożeniem kremu należy oczywiście dokonać tonizacji skóry, za pomocą toniku lub hydrolatu. W ten sposób składniki aktywne kosmetyków pielęgnacyjnych na pewno lepiej przenikną przez skórę. Warto pamiętać, że zmywając makijaż nie tylko pozbywasz się pudru, ale również łoju, który mógł zebrać się w strefie T. Z tego powodu demakijaż cery mieszanej i tłustej jest tak ważny.

demakijaż cery mieszanejdemakijaż cery mieszanej fot. shutterstock

Kosmetyki do demakijażu cery mieszanej

Obecnie znajdziesz duży wybór różnego rodzaju kosmetyków do demakijażu cery mieszanej. Możesz wybierać spośród mleczek, płynów micelarnych, żeli, olejków, a także pianek. Właściwie wybór może tu zależeć od tego jaka konsystencja najlepiej Ci odpowiada. Warto wiedzieć, że jeśli Twój make up nie jest zbyt mocny i używasz np. tylko podkładu, to z oczyszczeniem skóry poradzić sobie może nawet żel do mycia twarzy. W przypadku cery mieszanej ważne jest również, aby wybierać kosmetyki przeznaczone właśnie do tego rodzaju skóry, bo ich składniki będą działać na nią odpowiednio. Sprawdź również czy dany kosmetyk jest odpowiedni do okolic oczu, czy potrzebujesz osobnego preparatu do tej delikatnej partii twarzy.

kosmetyki do demakijażu cery mieszanejkosmetyki do demakijażu cery mieszanej fot. shutterstock; ekopolka.pl

Demakijaż cery mieszanej można wykonać np. za pomocą płynu micelarnego. To chętnie wybierany rodzaj kosmetyku. Bardzo łatwo usuwa makijaż i nie podrażnia. Ma w dodatku przyjemną, wodną konsystencją. Po jego użyciu powinno się zmyć go wodą. Przykładem dobrego kosmetyku tego typu jest są płyny micelarny marek Phenome, Clochee oraz Polny Warkocz. Dość nowe są również pianki do demakijażu cery mieszanej, np. brandu Iossi. Ta polska marka proponuje również np. olejek do demakijażu Konopia i Krokosz. Kosmetyki do demakijażu w tej formie można znaleźć również m.in. w ofercie marek Make Me Bio oraz NATU Handmade.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.