Najlepiej oceniane filmy psychologiczne Netflix: top 5

Poznaj filmy Netflix z wątkiem psychologicznym, które cieszą się dobrymi opiniami i wysokimi miejscami w różnych rankingach. Oto top 5.

Zaproszenie (The Invitation): film psychologiczny NetflixZaproszenie (The Invitation): film psychologiczny Netflix Fot. Netflix

Zaproszenie: film psychologiczny Netflix o grupie przyjaciół

Po latach spotykają się na uroczystej kolacji, którą zorganizowała była żona jednego z głównych bohaterów – Willa. Kiedyś byli szczęśliwym małżeństwem, ale tragedia związana ze śmiercią ich dziecka wpłynęła mocno na ich związek, którego nie udało się uratować. Oboje na nowo ułożyli sobie życie. Choć żona skorzystała z dość niekonwencjonalnych technik psychoterapeutycznych. O czym grupa przyjaciół dowiaduje się podczas spotkania w jej starym domu. Po paru godzinach Will zaczyna podejrzewać byłą żonę i jej obecnego partnera o złowieszcze intencje co do gości. Czy miał rację?  

Rytuał: film psychologiczny z dawką leśnej grozy

Czterech przyjaciół, którzy przeżyli śmierć kolegi, w ramach oczyszczenia i poprawienia relacji wybiera się do Szwecji na wędrówkę po górach. Podczas wyprawy jeden z nich nabawia się kontuzji i postanawiają zakończyć podróż. Wybierają krótszą drogę przez gęsty las. W międzyczasie zatrzymują się też w starej chatce, która jak się potem okazuje nie jest dobrym wyborem. Przeżywają nocne wizje, które stają się początkiem koszmaru. Okazuje się, że nie są sami w mrocznym lesie. Nawiedza ich nieokreślony byt i zaczynają walkę o przetrwanie. 

Buster's Mal Heart: film psychologiczny Netflix o desperackiej walce o życie

To historia Bustera – włóczęgi, człowieka zaniedbanego uciekającego przed policją, który nie ma większych chęci do życia. Co doprowadziło go do takiego stanu? Dawniej miał kochającą rodzinę, był szczęśliwym mężem i ojcem. Pracował jako konsjerż w hotelu. Na jego życie na pewno wpłynęło spotkanie z tajemniczym mężczyzną, któremu starał się pomóc. 

Buster's Mal Heart: film psychologiczny NetflixBuster's Mal Heart: film psychologiczny Netflix Fot. Netflix

Powstrzymać mrok: film psychologiczny Netflix o tajemniczym zaginięciu

Główny bohater to emerytowany badacz i tropiciel wilków, który przybywa do jednej z wiosek na Alasce na prośbę matki zaginionego chłopca. Chcą ustalić co się dokładnie stało. Podejrzewają, że dziecko zostało porwane i zjedzone przez wilki. Mężczyzna wyrusza więc ich śladami. W międzyczasie na jaw wychodzi wiele tajemnic. 

Cam: film psychologiczny Netflix

Główna bohaterka Alice pracująca na seks kamerze traci pewnego dnia konto, które przejmuje jej sobowtórka. Postanawia ją odnaleźć, by odzyskać swoją tożsamość. Ponadto bardzo lubi swoją dobrze płatną pracę. Jej największym marzeniem jest pierwsza dziesiątka w rankingu skąpo ubranych dziewczyn internetowego show.

Ten film psychologiczny Netflix ma przeróżne opinie. Twórcy najprawdopodobniej chcieli pokazać osobę niezbyt dobrze radzącą sobie z technologią internetową oraz do czego jej działania mogą doprowadzić.