"Sala samobójców. Hejter" Netflix wykupił prawa do filmu Jana Komasy.

"Sala samobójców. Hejter" to film Jana Komasy z 2020 roku. Trafił do kin 6 marca 2020 roku i od razu zebrał wysokie noty od widzów oraz krytyków filmowych. Już w lipcu tego roku użytkownicy platformy Netflix z całego świata będą mogli obejrzeć ten film online.

"Hejter. Sala Samobójców" to w pewnym sensie kontynuacja filmu "Sala Samobójców" z 2011 roku. Oba te tytuły łączy niewiele wspólnych wątków, ale jednym z nich jest niewątpliwie postać Beaty Santorskiej gr4ana przez Agatę Kuleszę. W pierwszej części mierzy się ona ze śmiercią swojego syna. W nowym filmie "Hejter. Sala Samobójców" jest bezwzględną szefową głównego bohatera - Tomka. 

Film opowiada historię młodego studenta prawa, który popełnia plagiat i zostaje wydalony ze studiów. Postanawia ukryć ten fakt i nie informując państwa Krasuckich, od których pobiera pomoc finansową. Są oni rodzicami Gabi, którą chłopak jest zauroczony. Kiedy prawda wychodzi na jaw, Tomek traci zaufanie rodziny i zostaje odsunięty od ich córki. Zraniony i upokorzony planuje zemstę. Dostaję pracę w agencji reklamowej, a tym samym dostęp do najnowszych technologii. Postanawia śledzić i podglądać rodzinę Krasuckich, którzy są powiązani z działaniami na rzecz kampanii politycznej kandydata na prezydenta stolicy. 

"Hejter. Sala Samobójców" to złożona opowieść o relacjach między klasami społecznymi. Ukazuje, jak wielką siłę ma hejt w Internecie, a także jak skuteczna może być manipulacja. Tematyka filmu jest bardzo aktualna, dlatego każdy z nas może odnieść się do niego osobiście. 

 

Gdzie obejrzeć "Hejter. Sala Samobójców"

Premiera filmu Jana Komasy zbiegła się w czasie z wybuchem epidemii, dlatego nie wszystkim udało się obejrzeć go na kinowym ekranie. Jest to jednak możliwe online, na platformie Player.pl, a także Canal+. Globalne prawa do filmu "Hejter. Sala Samobójców" wykupił też Netflix. Film będzie dostępny na platformie na całym świecie, z wyjątkiem Polski, już w tym roku. Polacy będą mogli obejrzeć go od marca 2021 roku.

Reżyser "Sali Samobójców. Hejter"

Reżyserem filmu "Sala Samobójców. Hejter" jest Jan Komasa. To młody twórca, który na swoim koncie ma już kilka znanych tytułów. Filmy takie jak "Sala Samobójców", "Miasto 44" czy nominowane do Oskara "Boże Ciało" uczyniły z niego jednego z najpopularniejszych polskich reżyserów.

Jan Komasa jest synem aktora i wokalistki jazzowej, został więc wychowany w środowisku artystycznym. Reżyser ma trójkę młodszego rodzeństwa: brata, który jest śpiewakiem operowym, i dwie siostry - jedna jest wokalistką, a druga kostiumografem i reżyserką.

"Sala Samobójców. Hejter" obsada

Program TV na wtorek 14.03: 'Sala Samobójców. Hejter'Program TV na wtorek 14.03: 'Sala Samobójców. Hejter' fot. mat. prasowe

Rolę głównego bohatera filmu "Hejter. Sala Samobójców" gra Maciej Musiałowski. Znany głównie z serialowych produkcji młody aktor rozkwita i pokazuje widzom prawdziwy kunszt aktorski. W roli Tomka jest niesamowicie autentyczny, a jego postać nabiera wielowymiarowego charakteru. W filmie pojawił się też świetny Maciej Stuhr, który zagrał kandydata na prezydenta. Podziwiamy też między innymi Agatę Kuleszę, Danutę Stenkę, młodą aktorkę Vanessę Aleksander oraz wielu innych, świetnych aktorów. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.