Odwodniona skóra twarzy - jak ją rozpoznać? Sposoby na skuteczne nawilżenie

Odwodniona skóra twarzy, nie oznacza suchej skóry. Ten problem dotyczy również pań z cerą mieszaną, tłustą i normalną. Jak rozpoznać odwodnioną skórę twarzy i co może pomóc nam ją nawilżyć? Zobacz już teraz!

Skóra odwodniona - objawy

Odwodniona skóra twarzy to problem, który może dotyczyć każdego typu cery. Maksymalnego nawilżenia potrzebuje każda z nas, a gdy zaniedbamy naszą skórę, może mieć to przykre konsekwencje w przyszłości. Jak rozpoznać odwodnioną skórę twarzy?

  • twarz jest pozbawiona zdrowego kolorytu, blasku
  • skóra staje się chropowata
  • zaczynają występować podrażnienia przypominające uczulenie
  • pojawia się widoczne łuszczenie naskórka

To tylko kilka z przykrych objawów, które mogą towarzyszyć odwodnieniu. Pojawienie się suchych skórek, brak witalności, elastyczności, a nawet występowanie nowych lub pogłębianie się wcześniejszych oznak starzenia. Jeżeli zauważasz u siebie takie zmiany, oznacza to, że twoja skóra próbuje zapobiec utracie wody z naskórka.

Pielęgnacja młodej ceryPielęgnacja młodej cery Fot. Shutterstock

Przyczyny odwodnionej skóry

Jakie mogą być przyczyny odwodnionej skóry? Przede wszystkim nieodpowiednia pielęgnacja. Możliwe, że używasz produktów, które nie są przeznaczone do twojego rodzaju cery, lub zbyt intensywnych lub podrażniających. Pamiętaj, że zbyt częste złuszczanie naskórka może przynieść negatywne skutki. Wszelkie drastyczne działania w pielęgnacji sprawiają, że skóra staje się słabsza i odwodniona, a problemy, które są charakterystyczne dla danego typu skóry, zostają uwidocznione.

bardzo sucha skóra twarzy jaki krembardzo sucha skóra twarzy jaki krem fot. shutterstock

Jak nawodnić swoją skórę?

Co możemy zrobić, aby nasza skóra była zawsze nawodniona i pełna blasku? Przede wszystkim stosować zdrową dietę i pić dużą ilość wody. Dodatkowo warto zadbać o odpowiednią pielęgnację, która pomoże nam poprawić stan skóry. Pamiętaj o kilku krokach w swoim rytuale:

  • demakijaż - tu świetnie sprawdzą się kosmetyki w postaci mleczka lub olejku. Delikatnie nawilżą twarz i pozostawią na niej otulający filtr
  • tonizacja - jest to bardzo ważny element, który przede wszystkim przywraca skórze odpowiednie PH, przygotowując ją na dalsze zabiegi
  • maseczka do twarzy - poza jej zbawiennym wpływem na stan skóry, to również chwila relaksu dla ciebie po ciężkim dniu
  • krem do twarzy na dzień i na noc - pamiętaj by dobrać go odpowiednio do rodzaju skóry. Cera sucha potrzebuje innego działania niż cera tłusta. Dzięki temu krem będzie skutecznie działał, a ty pokochasz efekty!
  • serum - bogaty skład pełen witamin to świetne uzupełnienie twojego ulubionego kremu

Warto także zakupić nawilżacz powietrza, który będzie chronił cię przed negatywnymi skutkami klimatyzacji.

Domowa pielęgnacja skóry i twarzyDomowa pielęgnacja skóry i twarzy fot. shutterstock

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.