Programy kulinarne na Netflixie. Te tytuły warto obejrzeć, jeżeli jesteś fanem gotowania!

Netflix produkuje, ale i oferuje coraz więcej różnorodnych treści i ciekawych programów. Ostatnio popularność zdobywają programy i seriale kulinarne. Specjalnie dla was zrobiłam zestawienie tych, które moim zdaniem zasługują na uwagę.

Programy kulinarne: Chef's Table

Na sam początek absolutny klasyk wśród netflixowych programów. Zdobył popularność już kilka lat temu i od tamtej pory jest uważany za najlepszy. Jeśli często oglądacie programy na Netflixie, prawdopodobnie natknęliście się na Chef's Table. Ten nominowany do nagrody Emmy dokument to historia o sześciu światowej sławy szefach kuchni. Program przenosi nas do najróżniejszych zakątków świata - od Europy, aż po Azję. Możecie zobaczyć, jak najlepsi specjaliści z całego świata tworzą wyśmienite dania, tym samym pokazując, na jaki poziom może wejść gotowanie.

Najlepsze programy kulinarne: Street food

Dokument, który zachwycił na całym świecie niejedną osobę. "Street food" to genialny program kulinarny, który zabierze was w podróż do Azji. 30-minutowe odcinki są poświęcone legendom miejskiej kuchni, która w Chinach czy Indiach zajmuje szczególne miejsce w kulturze. Będziesz mógł zobaczyć, jak gotują mistrzowie street foodu, a przy tym poznasz ich historię i zobaczysz wyjątkowe miejsca. Jeżeli lubisz łączyć pasję gotowania z podróżowaniem, to ten program kulinarny o gotowaniu jest dla ciebie.

Programy o gotowaniu: Ugly Delicious

Kolejna perełka wśród programów o gotowaniu! David Chang, który jest szefem kuchni słynnego nowojorskiego Momofuku, postanowił podjąć temat autentyczności wśród kuchni świata. Szuka "prawdziwego" jedzenia, np. pizzy czy taco, od której rozpoczęła się "kultura ich jedzenia". Jednocześnie próbuje udowodnić, że nie istnieje coś takiego jak autentyczny smak, a dania, które jemy na co dzień, to mieszanka naszych własnych upodobań. Różne modyfikacje, którym podlegają tradycyjne przepisy mogą być równie pyszne i równie dobrze wpisywać się w kulinarną kulturę i historię. To świetny program dla osób, które poszukują inspiracji w gotowaniu. David Chang chce przekonać, że to co wydaje się "Ugly" może być absolutnie pyszne, bo jest stworzone według własnego przepisu.

Zagraniczne programy kulinarne: Nailed it!

Teraz coś dla fanów cukiernictwa i słodkości. Maksymalnie śmieszny i miły program kulinarny na weekend. Można by powiedzieć, że nie za bardzo zdolni cukiernicy próbują odtworzyć wypieki najlepszych szefów kuchni... co jak sądzę, może przysporzyć wielu problemów. Jeżeli poszukiwałaś ostatnio lekkiego serialu, który przy tym będzie krótki i interesujący to myślę, że trafiłaś w dziesiątkę. Poza tym kto nie lubi oglądać słodkości? A co za tym idzie... kto nie lubi ich jeść?

Więcej o: