Seriale na Netflixie dla osób lubiących podróże. Wybieramy top 5, z którymi przeniesiesz się w zakątki świata

W tej chwili, z powodu pandemii, nie możemy podróżować. Jak więc przenieść się w upragione miejsca? Jak poznać inne kultury i poczuć się tak jak do tej pory? Pomagają w tym genialne seriale na Netflixie. Specjalnie dla was wybrałam 5 moich ulubionych.

Seriale dla miłośników podróży: "Mroczny turysta"

Nowozelandzki dziennikarz David Farrier podąża za niezdrowymi ludzkimi fascynacjami. Odwiedza dziwne i mniej znane miejsca, które stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia odwiedzających je ludzi. Zgłębia tajemnice szeroko pojętej "mrocznej turystyki". Okazuje się, że ludzie z chętnie pływają w jeziorze utworzonym sztucznie za sprawą pocisku nuklearnego, zwiedzają dżunglę bez mapy czy mieszkają w napromieniowanym mieście. David w ślad za mrocznymi turystami przemierza te zakątki świata, które nie oferują sielskiego życia. Z dystansem, uśmiechem, ale i z dużą dawką wiedzy - dziennikarz nie daje się złapać na sztucznie  tworzoną groziezę i rzeczowo pokazuje coraz to nowe odkrycia.

Seriale Netflix dla lubiących podróżować: "Planeta Ziemia"

Kolejny dokument na mojej liście, który jest naprawdę fascynujący! Serial zrealizowany przez BBC z mistrzem Davidem Attenboroughem w roli narratora prezentuje historię naszej Ziemi. Serial zabiera widza w podróż po zakamarkach naszej planety - poczynając od raf koralowych po pustynie, dżungle i jaskinie. Przyglądamy się tam roślinności i zwierzętom. Przepiękne zdjęcia, muzyka i obrazy jak ze snu zapierają dech w piersiach. Dodatkowo otrzymujemy solidną porcję wiedzy i interesujących ciekawostek. Jeżeli lubisz programy przyrodnicze, to "Planeta Ziemia" jest dla ciebie! 

Seriale dla lubiących podróżować: "Street food"

Oryginalny dokumentalny serial Netflixa to prawdziwy hit. Każdy z dziesięciu odcinków koncentruje się na innym azjatyckim kraju oraz jego kulturze ulicznego jedzenia. Nie brakuje tu barwnych kadrów ze straganami, ulicą tętniącą życiem, no i  oczywiście prezentacją dobrego jedzenia. Wspaniała przygoda dla fanów azjatyckiej kultury. Każde odcinek prezentuje postać innego kucharz, który poświęcił życie swojej pasji. Obejrzałam jednym tchem. Musicie to zobaczyć.

Seriale dla miłośników podróżowania: "The Kindness Diaries"

Chociaż to dziwnie zabrzmi, ten serial jest jednym z najsympatyczniejszych dokumentów, jakie oglądałam. Leon Logothetise podróżuje po świecie na motocyklu i w Volkswageem Beetle, polegając wyłącznie na uprzejmości ludzi. Prosi ich o jedzenie, wodę, nocleg, paliwo, a nawet schronienie. Pierwszy sezon skupia się na podróży przez Europę, Afrykę i Azję, a drugi, mam wrażenie, jeszcze bardziej "dziki i inspirujący", zabiera nas w niesamowitą, pełną przygód przez obie Ameryki -  od Alaski po Argentynę! Jeżeli jesteście fanami samotnych podróży, szalonych przygód, a oprócz tego lubicie zastrzyk adrenaliny, koniecznie musicie obejrzeć ten serial.

Serial dla fanów podróżowania: "Magical Andes"

Zapierające w piersiach widoki, niesamowite zdjęcia, magiczne góry - tak opisałabym "Magical Andes". Dumne i wyniosłe Andy to jedno z najdłuższych pasm górskich na świecie, rozciągające się w Ameryce Południowej. Ich szczyty, dla wielu niemożliwe do zdobycia, pozostające w sferze marzeń, dla innych są kolejnym zrealizowanym wyzwaniem. Są też tacy, którzy bezpowrotnie zakochują się w Andach i nie mogą się oprzeć ich urokowi. Ten wspaniały dokument pokazuje Andy przez pryzmat historii pięciu pasjonatów tych gór. Jeżeli lubicie górskie wyprawy, myślę, że ten serial może się wam spodobać.

Więcej o: