Polskie seriale Netflix z wątkiem kryminalnym. Co warto obejrzeć?

Kryminalne kino polskie potrafi pozytywnie zaskoczyć. Oto kilka rodzimych produkcji, które mają dobre recenzje w sieci. Nie brakuje w nich świetnych polskich aktorów starego, jak też młodego pokolenia. Przedstawiamy nasze serialowe top 3.

Popularne ostatnio "Zostań w domu" z pewnością pozytywnie wpłynęło na świat kina, także polskiego. Chętniej oglądamy seriale i filmy w domowym zaciszu, które są emitowane na różnych platformach streamingowych. Do najpopularniejszych należy Netflix, który nieustannie dodaje nowe produkcje. W ostatnim czasie, kiedy kina i teatry były zamknięte przybyło również wiele polskich seriali o różnych wątkach. My najbardziej lubimy historie kryminalne. Oto najlepsze polskie seriale – kino, które trzyma w napięciu. 

Znaki: polski serial kryminalny o dobrych recenzjach, który można obejrzeć na platformie Netflix.Znaki: polski serial kryminalny o dobrych recenzjach, który można obejrzeć na platformie Netflix. Fot. AXN

Znaki: polski serial Netflix z wątkiem kryminalnym

Produkcja doczekała się dwóch sezonów, ale póki co tylko pierwszy można obejrzeć na popularnej platformie streamingowej Netflix. Jest tu 8 odcinków. 

W malowniczych plenerach Gór Sowich, w niewielkim miasteczku Sowie Doły dochodzi do tajemniczego morderstwa młodej studentki. Okrutna egzekucja zostaje nagłośniona w mediach, ale nie doczekuje się rozwiązania. Po wielu latach, w tej samej miejscowości zostaje zamordowana kolejna osoba. Sprawa trafia w ręce nowego komisarza. W międzyczasie na jaw wychodzi wiele tajemnic lokalnej społeczności.

W drugim sezonie śledztwo dotyczy Niny – zaginionej córki komisarza Michała Treli, a w niedługim czasie jej przyjaciółki Agaty i pewnej pary turystów. Budzi to ogromny strach wśród lokalnej społeczności. Jednak z czasem komisarz odkrywa prawdę dotycząca osoby, która miała związek z tajemniczymi zaginięciami. 

W takich kompletach dresowych oglądanie seriali będzie bardzo komfortowe!

Polski serial Rojst.Polski serial Rojst. Fot. Netflix

Rojst: jeden z najlepszych polskich seriali Netflix z historią zabójstwa

To produkcja Showmaxx i Studia Filmowego „Kadr”, którą na platformie Netflix można oglądać od 19 grudnia 2019 roku. Sam tytuł „Rojst” oznacza bagno.

Główne role – dziennikarzy regionalnej gazety –  odgrywają Andrzej Seweryn (Witold Wanycz) i Dawid Ogrodnik (Piotr Zarzycki). To ambitni bohaterowie, którzy z powodu brutalnego morderstwa młodej prostytutki i miejscowego działacza komunistycznego, do jakiego doszło w jednym z miasteczek w zachodniej części Polski, prowadzą prywatne śledztwo. Bohaterowie z różnych przyczyn grzęzną w paraliżującym ich życie systemie, próbując jednocześnie dowieść prawdy. 

Wszystkie sceny tego wciągającego polskiego serialu Netflix przedstawiają czasy PRL-u – 1984 rok. To czas między zniesieniem stanu wojennego, a rozpoczęciem obrad Okrągłego Stołu. Na platformie Netflix dostępny jest 1 sezon, który składa się z 5 odcinków po ok. 50 minut.

W głębi lasu: to może być najlepszy polski serial Netflix

To polska produkcja, która znajduje się wśród nowości Netflix 2020. Bazuje na powieści Harlana Cobena – znanego amerykański pisarza, autora powieści kryminalnych. Narazie doczekaliśmy się zwiastuna, który bardzo ciekawie zapowiedział ten polski serial Netflix. Emisja odcinków ma się pojawić już 12 czerwca. 

Akcja tego polskiego serialu Netflix dotyczy 1994 i 2019 roku. Przedstawia historię warszawskiego prokuratora Pawła Kopińskiego, który pewnego dnia znajduje martwe ciało. Pokrywa się to z czasem tajemniczego zaginięcia jego siostry, co miało miejsce na jednym z leśnych obozów. Na jaw wychodzą również tajemnice rodzinne skrywane od lat. 

Mamy ogromną przyjemność zapowiedzieć, że naszym drugim oryginalnym serialem wyprodukowanym w Polsce będzie adaptacja powieści "W głębi lasu" autorstwa Harlana Cobena. Jest pełna tajemnic i przedstawia historie rozgrywające się w dwóch planach czasowych. ATM Grupa zaprosiła do współpracy najlepszych producentów, scenarzystów i reżyserów, którzy stworzyli wierną adaptację książki, wprowadzając też ciekawego bohatera. Idealnie dopełnia wciągającą opowieść o utraconej niewinności i oczyszczeniu, jakie niesie ze sobą prawda.

– mówi Michael Azzolino, dyrektor ds. międzynarodowych produkcji oryginalnych w Netflix.

Te bluzy to świetne ubrania do oglądania Netflixa zimą - zobacz duży wybór na Avanti24.pl!

Inne polskie seriale Netflix, które są warte zobaczenia

W sieci jest wiele recenzji na temat różnych polskich seriali Netflix ostatnich lat. Łatwo się pogubić, po które warto sięgnąć. Wiele z nich pozytywnie opisuje produkcję "Ultraviolet". Mieszane uczucia wzbudzają seriale: "1983", "Zbrodnia", "Kobiety mafii" czy "Botoks". To polskie seriale Netflix o różnych wątkach, nie tylko kryminalnych. Może jednak wszystkie warto zobaczyć, by wyrobić własną opinię? 

Zachęcamy też do obejrzenia seriali Netflix, których produkcja zakończy się w 2020 roku

Więcej o: