Hiszpańskie seriale Netflix - TOP5. Co jeszcze oprócz "Dom z papieru" warto obejrzeć?

Hiszpańskie seriale Netflixa cieszą się w ostatnim czasie ogromną popularnością. Zastanawiasz się dlaczego? Wystarczy, że obejrzysz jedną z poniższych propozycji, by chcieć więcej! Przedstawiamy nasze TOP5 propozycji hiszpańskich seriali, które warto obejrzeć. Zestawienie otwiera nasz faworyt - "Domu z papieru".

1. Dom z papieru - La casa de papel

Hiszpański serial Dom z papieru zyskał miano światowego fenomenu. Zanim jednak zainteresował się nim Netflix i go wykupił - serial można było obejrzeć w hiszpańskiej telewizji, gdzie pierwszy sezon cieszył się zerową popularnością. Platforma Netflix pomogła serialowi Dom z papieru wspiąć się na wyżyny, dzięki czemu powstały już 4 sezony, a 5 jest w planach. Motywem serialu jest największy w historii napad na hiszpańską mennicę w maskach Salvadora Dallego. Cały świat pokochał tych kryminalistów i z zapartym tchem śledzi ich dalsze losy. Uwaga! Ten hiszpański serial naprawdę mocno wciąga! 

Szkoła dla elitySzkoła dla elity Fot. Netflix

2. Szkoła dla elity - Elite

Szkoła dla elity to hiszpański serial o nastolatkach z prywatnej szkoły. Do jednej z klas dołącza 3 uczniów, którzy wygrali stypendia w tej szkole i muszą do niej uczęszczać nie tylko dlatego, że to ogromna szansa, ale dlatego, że ich dawna szkoła została zniszczona w skutek trzęsienia ziemi. Jak odnajdą się wśród bogatych dzieciaków? Szybko łączy ich śmierć jednej z koleżanek. Dotychczas powstały 3 sezony hiszpańskiego serialu, ale to nie koniec przygód nastolatków. Serial jest pełe intryg, zwrotów akcji i tajemnic, nie brakuje w nim też scen seksu. 

UwięzioneUwięzione Fot. Netflix

3. Uwiezione - Vis A Vis

Hiszpański serial Uwięzione z pewnością przypadnie do gustu fanom Alby Flores (Nairobi w serialu Dom z papieru). To hiszpański serial z 2015 roku, który od niedawna możecie obejrzeć na Netflixie. To historia kobiety o imieniu Macarena, która trafia do więzienia oskarżona o przestępstwa podatkowe. Aby przetrwać, musi nauczyć się walczyć o swoje. Jeśli przypadł wam do gustu serial Orange is the new black, to ten tytuł także musicie obejrzeć!

Serial o miłości VelvetSerial o miłości Velvet Fot. Filmweb

4. Velvet

Hiszpański serial Velvet to romantyczna telenowela, która przypadnie do gustu miłośniczkom romantycznych uniesień. Historia rozgrywa się w Madrycie w ubiegłym wieku, w domu mody Velvet. Młody przystojny właściciel zakochuje się w szwaczce. Już jako małe dzieci chcieli być razem, jednak zostali rozdzieleni. Po wielu latach znowu chcą być razem, postanawiają nawet uciec, by być razem, jednak wciąż napotykają przeszkody. Bardzo przyjemny hiszpański serial, idealny na wieczór!

TelefonistkiTelefonistki Fot.Netflix

5. Telefonistki - Las Chicas Del Cable

Akcja serialu rozpoczyna się w 1928 r. w Madrycie. To hiszpański serial romantyczny i obyczajowy, którego akcja przedstawia historię czterech kobiet z krajowej centrali telefonicznej, które uczą się pracy w nowym, nowoczesnym miejscu. To serial nie tylko o miłości i przyjaźni, ale także o walce o prawa kobiet. Naszym ulubionym wątkiem jest historia miłosna Lidii i obiektu jej miłości sprzed lat, który teraz zarządza firmą.