Balsamy brązujące to łatwy sposób na ładną opaleniznę. Jak stosować i jaki wybrać?

Balsamy brązujące to idealne kosmetyki dla kobiet marzących o zabrązowionej kórze, ale równocześnie nie lubiących się opalać. W dodatku na efekty nie trzeba czekać tak długo! Jak stosować balsamy brązujące i co wybrać w drogerii?

Ładnie opalona skóra, na złotawo-brązowy odzień, to marzenie wielu kobiet, dlatego chętnie chodzą do solarium lub po prostu opalają się na słońcu. Jak wiadomo, ani pierwsze ani drugie, nie jest do końca zdrowe. Na szczęście są inne sposoby, aby cieszyć się opaloną skórą. Balsamy brązujące to kosmetyki, których zastosowanie pomoże Ci osiągnąć ładny efekt opalenizny, bez narażania się na poparzenia ani inne nieprzyjemne skutki działania promieni słonecznych. 

Balsamy brązujące - czym różnią się od samoopalaczy?

Balsamy brązujące to alternatywa do trochę bardziej popularnych samoopalaczy. Dla wielu osób, szczególnie tych, które dopiero zaczynają stosować tego typu kosmetyki, na pewno będą lepszym wyborem. Plusem tego typu balsamów jest to, że nie zmieniają znacznie odcienia skóry już po pierwszym użyciu, tylko stopniowo. Z tego powodu kolor jest bardziej naturalny niż w przypadku samoopalaczy. Odcień staje się ciemniejszy z każdym nałożeniem, więc łatwiej kontrolować efekt. Ponadto balsamy brązujące zawierają składniki nawilżające, które chronią skórę przed przesuszeniem i równocześnie ją pielęgnują oraz odżywiają. W dodatku składy obydwu produktów różnią jeszcze jednym ważnym składnikiem. W balsamach brązujących jest mniej syntetycznego związku o nazwie dihydroksyaceton (DHA) niż w samoopalaczach. Ten składnik odpowiada za szybszy efekt, ale z drugiej strony efektem ubocznym mogą być niekorzystnie wyglądające smugi na ciele, a także plamy na ubraniach. Wybierając balsam brązujący unikasz tych potencjalnych problemów!

balsamy brązującebalsamy brązujące fot. shutterstock

Jak używać balsamu brązującego?

W celu osiągnięcia dobrego efektu najlepiej stosować balsam brązujący codziennie lub co drugi dzień, najlepiej wieczorem. Przed nałożeniem trzeba odpowiednio przygotować skórę, a więc przede wszystkim zrobić peeling gruboziarnisty, który dobrze usunie martwy naskórek. To ważne, ponieważ te kosmetyki działają na naskórek, więc muszą mieć do niego dobre dojście. Po peelingu można nałożyć balsam brązujący, który nakładasz za pomocą dłoni kulistymi ruchami. Najlepiej zacząć od dołu. Ważne, aby kontrolować ilość kosmetyku, aby w niektórych miejscach nie było go zbyt dużo. Czy balsam brązujący się zmywa? Nie, pozostaw go na skórze, a po kilku chwilach dobrze wsiąknie w skórę. Po 3 - 4 dniach powinnaś zobaczyć naturalny odcień opalenizny. Jeśli zależy Ci na długim efekcie to balsam brązujący trzeba używać regularnie.

balsamy brązującebalsamy brązujące shutterstock

Czy balsamy brązujące są bezpieczne?

Nie trzeba obawiać się, że ingerując w odcień naszego ciała robimy mu jakąś szkodę. Balsamy brązujące działają tylko na naskórek, a więc najbardziej zewnętrzną warstwę skóry. Jak wspomniałam wcześniej, to zdecydowanie zdrowszy sposób na opaleniznę niż klasyczna kąpiel słoneczna - szczególnie w czasach, kiedy lata bywają bardzo upalne i jesteśmy narażeni na bardzo mocne słońce. 

Balsam brązujący który wybrać?

Oczywiście przy wyborze takiego kosmetyku ważne jest, aby zwrócić uwagę na jego skład. Balsamy opalające same w sobie są bezpieczne, ale czasem mogą zawierać szkodliwe składniki np. parabeny lub wysuszające alkohole (np. Alkohol Denat). Najlepsze balsamy brązujące to te jak najbardziej naturalne i ekologiczne.

Bardzo znanym i cieszącym się dobrymi opiniami jest balsam brązujący Mokosh o zapachu pomarańczy z cynamonem, który zamknięty jest w szklanym słoiczku. Użytkowniczki uwielbiają go za piękny zapach i świetny efekt opalonej skóry. Dobry skład ma również balsam samoopalający marki LillaMai. Inny specyfik, po który warto sięgnąć to balsam brązujący do ciała SUN AnneMarie Börlind. Alternatywnie można zainteresować się również olejkami lub mleczkami brązującymi takich marek jak: LovingEco lub Organix Cosmetics. Co ciekawe, taki kosmetyk może być wykonany nawet samodzielnie. Jak zrobić balsam brązujący? To nie jest trudne! Wiele tutoriali i przepisów znajdziesz na youtube.com, a także na blogach miłośniczek kosmetyków DIY. 

balsamy brązujące efektybalsamy brązujące efekty fot. shutterstock

TU ZNAJDZIE SIĘ REKLAMA