Modny kształt paznokci 2020: zrób perfekcyjny manicure bez wychodzenia z domu

Manicure jest często wizytówką kobiety. Wiele z nas nie może skorzystać teraz z usług ulubionej kosmetyczki, dlatego jedynym ratunkiem jest domowa pielęgnacja. Sprawdź, jak nadać kształt paznokciom, aby czuć się nie tylko pięknie, ale także wygodnie!

Modne kształty paznokci – jakie wybrać?

To, na jaki modny kształt paznokci się zdecydujemy zależy tylko od nas. Musimy jednak wziąć kilka czynników pod uwagę, który zagwarantują nam nie tylko piękny manicure, ale również wygodę. Zaokrąglone paznokcie idealnie sprawdzą się u osób, które często wykonują pracę swoimi dłońmi. Są nie tylko krótsze, ale także bardziej komfortowe. Dzięki nim nie musimy się martwić o to, że szybko zniszczymy swój lakier. Ten kształt wyróżnia się dużo większą trwałością m.in. za sprawą spiłowaniu boków paznokcia. Kwadratowy kształt ma wiele fanek na całym świecie. Należy do nich m.in. Kylie Jenner, która stawia na długie i wyraziste paznokcie, o które prosi z resztą wiele, młodych dziewczyn. Ta forma jest jednak bardziej narażona na uszkodzenia. Aby tego uniknąć, warto użyć trwalszej bazy lub akrylu. Teraz czas na jeden z modnych kształtów paznokci 2020, które chyba nigdy nie wyjdą z mody! Migdałki, mają mnóstwo zwolenniczek! Są stylowe, a przy tym wygodne. Ten kształt wysmukli nie tylko place, ale także dłonie! Mimo, że cieszy się ogromną popularnością, dużo trudniej wykonać go w domu.

Jak nadać kształt paznokciom?

Przygotowując swoje paznokcie do manicure, warto pamiętać o kilku rzeczach, które ułatwią Ci później nakładanie lakieru. Odpowiednio spiłowana płytka to klucz do Twojego sukcesu!  Piłuj paznokcie, mając dłoń opartą o blat, tak abyś nie obiła tego w powietrzu! To ważne, ponieważ nie tylko pozwoli zrobić to precyzyjnie, ale także nie uszkodzisz sobie delikatnej płytki. Modny kształt paznokci nadaj odpowiednim pilnikiem. Pamiętaj, że musi  być dopasowany do stanu płytki. Pod uwagę weź także to jaki rodzaj lakieru się na nich znajduje. Teraz zastanów się, jaki kształt będzie dla Ciebie najwygodniejszy! Oto jak odpowiednio piłować paznokcie:

  1. Zaokrąglone paznokcie – dostosuj kształt zaokrąglając paznokcie do budowy opuszków palców.
  2. Kwadratowe paznokcie – spiłuj płytkę tak, aby nadać jej prosty kształt. Środkowa część powinna być dużo delikatniejsza niż jej boki.
  3. Migdałowe paznokcie – w pierwszej kolejności wyznacz środkową część paznokcia. Potem pod kątem 45 stopni piłuj boki płytki. Na sam koniec zajmij się wierzchołkiem, który powinien być delikatnie zaokrąglony.

Ważne jest to, aby swoje paznokcie, niezależnie od tego na jaki kształt paznokcia się zdecydujesz, piłować w jednym kierunku!

 

Modne kolory paznokci 2020

Skoro mamy już przygotowany modne kształty paznokci, warto zastanowić się nad odpowiednim kolorem. W tym roku liczy się odrobina szaleństwa! Neonowe kolory pobiły nie tylko świat mody, ale także beauty. Odważne, wyraziste barwy świetnie sprawdzą się nie tylko jako ozdoba jednego paznokcia, ale także na nich wszystkich! Jeśli natomiast szukamy czegoś bardziej spokojnego prawdziwym hitem są pastele! Wiosna 2020 to nie tylko zielenie i róże, ale także błękitny i żółcie. Nie zapominamy także o wzorach. Kwiaty na paznokciach to często prawdziwe arcydzieła, które stały się hitem na Instagramie. Warto w domowym zaciszu eksperymentować i próbować swoich sił wykonując przynajmniej na jednej płytce wzór. Trening czyni mistrza, dlatego może już niedługo, po powrocie do pracy zaskoczysz koleżanki nowymi umiejętnościami?

Więcej o: