Kultowe bajki z dzieciństwa, które warto sobie przypomnieć. Idealne propozycje na rodzinny seans

Niektórych bajek z dzieciństwa nie da się zapomnieć. Są postacie, historie i morały, które są aktualne do dziś. Postanowiliśmy przypomnieć sobie i wam najpopularniejsze bajki z dzieciństwa - może czas ponownie je obejrzeć?

Bajki z dzieciństwa - najlepsze propozycje dla dorosłych

Bajki z dzieciństwa, które warto obejrzeć jako dorosła osoba? Mamy bardzo dużo propozycji, wszystkie historie niesamowicie wciągają. Oto 7 bajek, które warto sobie przypomnieć podczas akcji #zostańwdomu.

1. Shrek 

Historia nieokrzesanego i niezbyt towarzyskiego ogra Shreka i pięknej księżniczki, która została zamknięta w wieży, bo co noc zmieniała się w ogra - to jedna z najpopularniejszych bajek z dzieciństwa. Ta bajka dla dzieci ma już 19 lat, a Shrek i Fiona nadal mają miliony fanów na całym świecie. To piękna historia o tym, że najważniejsza jest miłość - nie wygląd. Przygody Shreka i Fiony możecie śledzić w czterech filmach, a także w kilku krótkometrażowych bajkach, np. Pada Shrek. Bajka Shrek ukazuje znane postacie z bajek nieco inaczej. Okazuje się, że np. Kopciuszek wcale nie jest taki dobry, a zła starsza siostra to tak naprawdę postać pozytywna. Tę bajkę po prostu musisz obejrzeć jeszcze raz! 

2. Jak wytresować smoka

To historia Czkawki, który jest wikingiem. Zamieszkuje wyspę, na której żyją dość oryginalne pasożyty - smoki. Wikingowie od zawsze z nimi walczą, wyjątkiem jest główny bohater, który różni się wielkością i sposobem myślenia od swojej rodziny i przyjaciół. Chcąc udowodnić, że zasługuje na miano wikinga, postanawia upolować najstraszniejszego smoka, którego wszyscy inni się boją. Mowa o Nocnej Furii. Czkawce udało się złapać ją w sieć, jednak nikt mu nie wierzy. Nie potrafi jej zabić, więc postanawia się z nią zaprzyjaźnić. W końcu jednak Czkawce udaje się ujarzmić smoka - to przyjaźń na śmierć i życie. Co na to winni wikingowie? Dowiecie się oglądając bajkę, która jest dostępna m.in. na Netflixie. Ta kultowa bajka z dzieciństwa doczekała się dwóch części oraz serialu.

3. Hotel Transylwania

To bajka o wampirach, potworach i ludziach - kto z nich tak naprawdę jest zły? Okazuje się, że nie taki Drakula straszny, jak go opisują. Najbardziej znany na świecie krwiopijca postanawia zbudować hotel, w którym przed ludźmi mogą schronić się wszystkie potwory świata. Nieoczekiwanie do hotelu trafia odważny młodzieniec, który wpada w oko córce Drakuli. To miłość z wzajemnością, którą wampir stara się udaremnić, co nie jest łatwe, bo wszystkie potwory wręcz go uwielbiają! Ta bajka doczekała się 3 części.

4. Zaplątani

To historia pięknej Roszpunki, której włosy są magiczne - odmładzają i uzdrawiają. Marzy ona, by wydostać się z wieży, ale zła kobieta, która podaje się za jej matkę, nie godzi się na to. Boi się, że może stracić jej włosy, dzięki którym wygląda wiecznie młodo. Tuż przed urodzinami Roszpunki do wieży dostaje się pewien młodzieniec, we współczesnym świecie nazwalibyśmy go "bad guy". Po wielu prośbach w końcu pomaga Roszpunce wydostać się z wieży i spełnić jej marzenie o unoszących się światłach. Ta bajka jest idealna dla dzieci i dorosłych. 

5. Toy Story

To historia Chudego, który jest kowbojem, kowbojem-zabawką. Jest najlepszym przyjacielem Andy'ego - chłopca, u którego mieszka wraz z innymi zabawkami. To bajka dla wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć się, co tak naprawdę robią zabawki, gdy nikt ich nie widzi lub gdy idziemy spać. 

6. W głowie się nie mieści

Zastanawialiście się, jak działa ludzki mózg? A co jeśli w naszej głowie siedzą małe stworzonka, które nami kierują i odpowiadają za nasze nastroje? O takiej właśnie teorii opowiada bajka W głowie się nie mieści. Naszym zdaniem to bardzo mądra historia, którą świetnie się ogląda. Istnienie stworzonek to pewnością świetne wytłumaczenie niektórych kobiecych nastrojów, jakże często zmiennych... Świetna bajka dla starszych dzieci i dorosłych. 

7. Mulan

To bajka o wojowniczej Mulan, która w obliczu wojny Chin z Hunami obcina piękne, czarne włosy do pasa i udaje mężczyznę, by jej schorowany ojciec nie musiał iść walczyć za ojczyznę. Początkowo idzie jej bardzo słabo, staje się pośmiewiskiem, ale silna motywacja i uparty charakter sprawiają, że ratuje Chiny, a przy okazji odnajduje miłość swojego życia. 

Mulan i Li Shang w animowanej wersji bajki 'Mulan'Mulan i Li Shang w animowanej wersji bajki 'Mulan' Disney

Kreskówki z dzieciństwa 

Pamiętacie kreskówki, które oglądaliście jako dzieci, np. jako wieczorynki zobaczyć w telewizji? Przypominamy tytuły znanych kreskówek z dzieciństwa i ulubione postacie - sprawdź, które z nich pamiętasz:

1. Reksio

2. Myszka Mickey i Kaczor Donald

3. Krecik

4. Bolek i Lolek

5. Tom&Jerry

6. Tabaluga

7. Przygody kota Filemona 

8. Miś Uszatek

9. Smerfy

10. Gumisie

11. Miś Uszatek

12. Wilk i Zając

13. Muminki

14. Listonosz Pat

15. Strażak Sam

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.