5 najlepszych reality show na Netflix, które warto obejrzeć

Popularność programów typu reality show przybiera na sile. Stało się tak za sprawą kilku kultowych produkcji, które możecie obejrzeć na platformie Netflix. Wytypowałyśmy 5 najlepszych reality show na Netflixie, które warto obejrzeć.

Najlepsze reality show

Co to jest reality show? To program, w którym my, widzowie podglądamy życie osób, które zgłosiły się do programu. Są nieznane i niezwiązane z telewizją. Mamy okazję przyglądać się ich życiu, obserwować, jak zachowują się w danych sytuacjach, jak reagują i jak nawiązują relacje. Reality show mają przeważnie z góry ustalony temat, cel i zasadę, a to co podziwiamy na ekranie telewizora może być podstawą do ciekawych badań dotyczących zachowań międzyludzkich. W ostatnim czasie w Polsce dużą popularnością cieszą się takie reality show jak Big Brother oraz Hotel Paradise. Naszym zdaniem warto jednak zwrócić uwagę na inne światowe produkcje. Wytypowałyśmy 5 najlepszych reality show, które obejrzycie na Netflixie. To świetna alternatywa dla seriali! 

TOP 5 reality show na Netflix

1. Love is blind

Love is blind to reality show wyprodukowane i zrealizowane przez Netflix. Bohaterami reality show Miłość jest ślepa są single w różnym wieku, którzy chcą odnaleźć prawdziwą miłość, ale mają dość chodzenia na kolejne nieudane randki, na których okazuje się, że wygląd jest najważniejszy. Kobiety i mężczyźni, którzy zgłosili się do reality show na Netflixie Love is Blind, chcą poznać swoją pokrewną duszę na podstawie tego kim są, a nie jak wyglądają. Podczas eksperymentu kobiety są odseparowane od mężczyzn. Osobnicy płci przeciwnych spotykają się w specjalnych, odseparowanych pokojach, dzięki czemu się nie widzą, za to doskonale słyszą. Gdy okazuje się, że trafili na bratnią duszę, dochodzi do oświadczyn w ciemno, po czym zaręczona para może się w końcu ze sobą spotkać. Love is blind na Netflixie to nie tylko świetne reality show, ale także eksperyment. Czy któraś z osób biorących w nim udział będzie szczęśliwie zakochana, dowiecie się, oglądając program. 

Love is blindLove is blind Fot.Instagram: @loveisblindnetflix

2. The Circle 

The Circle to kolejne reality show na Netflixie. Program okazał się sukcesem i doczekał się kilku edycji w różnych krajach. The Circle polega na rywalizacji pomiędzy uczestnikami, którzy mogą także ze sobą flirtować, nawiązywać przyjaźnie, ale i spiskować, mimo że nigdy nie wiedzą, przeciw komu grają. Walka jest zacięta, bo stawką jest 100 tysięcy dolarów. Na Netflixie obejrzycie The Circle m.in. w wersji brazylijskiej. 

3. Next In Fashion - Modni i Modniejsi

Next in Fashion to reality show, w którym utalentowani projektanci mogą wyjść z cienia. Taki program to idealna okazja dla każdego innowacyjnego projektanta, by zaistnieć i wyrobić sobie nazwisko. Gospodarzami reality show Next In Fashion są projektant mody i prezenter telewizyjny Tan France oraz projektantka, modelka i globalna ikona stylu Alexa Chung. Osiemnastu projektantów walczy o 250 tysięcy dolarów i możliwość wystawienia swojej premierowej kolekcji na sprzedaż w luksusowym sklepie internetowym Net-a-Porter. To reality show to propozycja dla nastolatków i dorosłych. 

Next In FashionNext In Fashion Fot. Instagram: @nextinfashion

4. Nailed It

Nailed It to reality show, które przypadnie do gustu fanom Master Chefa oraz Bake Off - ale ciacho! Jeśli lubicie podziwiać słodkości i chcecie zobaczyć, jak przygotowują je rywalizujący ze sobą mniej i bardziej zdolni cukiernicy-amatorzy, to ta propozycja z pewnością przypadnie wam do gustu. Gra toczy się o 10 tysięcy dolarów. 

5. RuPaul’s Drag Race

To reality show, którego celem jest wyłonienie spośród uczestników najbardziej utalentowanej i najbardziej pomysłowej drag queen, która otrzyma tytuł America's Next Drag Superstar oraz nagrody rzeczowe i pieniężne.

RuPaul's Drag RaceRuPaul's Drag Race Fot. Instagram: @RuPaulsDragRace

Polecane przez nas reality show nie tylko zabiją nudę, gdy spędzasz wieczór w domu. Możesz je oglądać ze znajomymi za pomocą specjalnej wtyczki Netflix Party - umożliwia ona oglądanie tego samego programu w tym samym czasie. Okienko czatu umożliwia wymianę zdań. Miłość jest ślepa oraz Modni i modniejsi to nowości na Netflixie, które w bardzo krótkim czasie zyskały ogromną popularność w Polsce i na świecie. 

Więcej o: